Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló elkezdése a 6....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló elkezdése a 6. napon? Mivel jár?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a tabikat lehetőleg a mensi 5. napjáig kell elkezdeni, de az ötödikig sem késő. Nekem azt mondta a doki, hogy nyugodtan kezdjem a hatodikon (az első nap tulajdonképpen késő este jött meg), még csak nem is javasolta, hogy várjak egy hónapot. Felhívta rá a figyelmem, hogy egy hétig kiegészítő védekezés kell.

Így is tettem, bevettem az elsőt... Nem vagyok benne biztos, hogy így is védetséget fog nyújtani egy hét után, úgyhogy szerintem ez a hónap még gumival megy.

Szerintetek rendben lesz így? Vagy a ciklusomat zavarja össze ez a dolog?


2009. júl. 14. 06:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de jobban hiszel ismeretleneknek a neten mint a dokidnak ? Egyébként szerintem rendben lesz.
2009. júl. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy jobban hiszek, csak olyan morcos volt a doki, hogy nem nagyon mertem kérdezősködni, és nem is igazán jutott eszembe. Meg úgy általánosságban is érdekel, hogy mi van, ha az 5. nap után kezdi el az ember? Nem véd rendesen, vagy össze is zavarja a ciklust?
2009. júl. 14. 08:16
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem zavarhatja össze a ciklusodat, mert fogigátló mellett NINCS CIKLUSOD. Nincs peteérés, nincs tüszőrepedés, nincs méhnyálkahártya-megvastagodás és nincs menstruáció sem, azaz nem válik le a nyálkahártya vérzés kíséretében. A fogigátló teljesen kikapcsolja a petefészkedet, és átveszi helyette az írányítást. Ettől tűnik úgy, hogy rendeződik a ciklus, pedig csak a gyógyszer dolgozik, a petefészek nem. Megvonásos vérzésed is csak azért van, mert 7 napig nem szeded a hormonokat.


Amint tehát látod, a gyógyszer úgy működik, hogy nincs peteérésed. De ha nem a vérzés első napján kezdted, akkor abban az első 5 napban megindulhatott a peteérés, kiszabadulhatott egy petéd. Ezért kell az elején gumival is védekezni.


Miért nem az első napon kezdted? Akkor már azonnal védettséget adott volna.

2009. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért nem kezdtem az első napon, mert csak tegnap tudott fogadni a doki. Múlt héten voltam nála más ügyben, de a tabira is rákérdeztem, s ő mondta, hogyha megjön, jelentkezzek.

Viszont csak tegnapra tudott időpontot adni.

Köszi a válaszokat! Tehát, mivel még nagyon a ciklus elején kezdtem el, nem valószínű, hogy lett volna peteérésem, de ha volt is, le fog állni egy hét után... Ugye? De azt még mindig nem értem, hogy akkor miért kell az ötödik napig elkezdeni... Bocsi, hogyha butaságokat kérdezek, de ezt nem nagyon talaltam meg még jól leirva...

2009. júl. 14. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ha volt is peteérésed, a gyógyszer leállítja. de ilyen esetben az elején gumival is védekezni kell.


Ha nem az 1. napon kezdtem el szedni, én az egész hónapban használnék gumit - feltével, ha nem baj, ha mégis becsúszik a baba.

2009. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha a legjobb az első napon, akkor az első napon kell elkezdeni. szerintem még egy hónapig kibírtad volna, mert így most elmegy egy levél gyógyszer te pedig nem fogsz nyugodtan szexelni, óvszerezni fogsz meg stb. nem véletlenül első nap kell elkezdeni és nem véletlenül 21 szem a gyógyszer plusz 7 nap a szünet... 28 napra jön ki, úgy mint a női ciklus, ami a menzesz első napjával kezdődik...
2009. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem ez volt a kérdésem, hanem hogy miért kell éppen az 5. napig elkezdeni, és mivel jár, hogyha nem? Mert ez sehol nincs leírva.
2009. júl. 16. 15:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy rosszul írtam a kérdés után a magyarázatban. Szoval lehetőleg az első nap kell elkezdeni, de az ötödik napig sem késő. Így gondoltam. :)
2009. júl. 16. 15:24
 9/9 anonim ***** válasza:
de vágod.. ha már gumit is fogsz használni egész hónapban... akkor most kidobtál egy havi gyógyszert az ablakon. ezért értél volna rá a következőkör elkezdeni. magad is megadod a választ a kérdésedre: nem véd rendesen, hiszen gumizni akarsz mellette...
2009. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!