Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik a leghatásosabb esemény...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a leghatásosabb esemény utáni tabletta? Escapelle? Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Voltam már orvosnál, felírta az Escapell-t. Szerencsére nem történt efféle "balesetünk" csak a biztonság kedvéért gondoltam, hogy jó ha van itthon, ha esetleg mégiscsak megtörténne a baj... Jobb felkészülni,mint megijedni elven... :)

Köszi a válaszokat! :)

L/18



2012. aug. 21. 21:43
 1/5 anonim válasza:
Nekem egyszer sajnos be kellett vennem Escapellet. Nem lettem terhes, de ez már sosem fog kiderülni, hogy annak köszönhetem -e, vagy amúgy sem lettem volna az. Mellékhatását nem éreztem, csak annyit, hogy utána nem normális időpontban jött meg.
2012. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mivel itthon csak 2 fajta esemény utánit lehet kapni és mind a kettőben ugyan az a hatóanyag is tök mind1 melyiket veszed be
2012. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bellington válasza:

Én kétszer vettem be. Az első használt...

A másodiknál ő lett:

[link] :)


Pont peteérés után voltam, a petesejt már kilökődött, a spermiumok hamar megtermékenyíthették, a tabletta pedig a beágyazódást nem akadályozza meg (szerencsére, mert az már korai abortusz lenne.)

Barátnőmnél ugyanez történt.

Tehát nem 100%.

2012. aug. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát ha pont peteéréskor történik meg a baj, akkor hiába veszem be mondjuk egyből a tablettát, akkor sem használ semmit? Gondoltam már arra is, hogy amikor a peteérésem van, akkor kicsit másképp csináljuk a dolgokat (pédául nem megy el bennem), de sajnos ezt pontosan nem tudom kiszámolni, hogy mikor vannak ilyen napok, mert van amikor 21-25-34 napra jön meg...=( A tabival meg nem merek próbálkozni, mert (anyai ágon) a családban volt néhány embernek trombózisa, illetve anyukámnak is van trombózis hajlama.

Egyébként gratulálok a picihez, nagyon kis tündéri!! :)

2012. aug. 27. 09:22
 5/5 Bellington válasza:

Köszi! :)

Van 2 másik természetes módszer is a védekezésre a számolgatás mellett, olvass utána. Az egyik a hőmérséklet mérés:

"A naptár módszert önmagában nem célszerű alkalmazni, ki lehet egészíteni a reggeli testhőmérséklet-méréssel, mivel a peteérést követően a test hőmérséklete hirtelen megemelkedik, minimum 0,2 fok Celsiussal.


Ezt a mérést legalább 3 órás alvás után, az ébredést követően azonnal, még az ágyban, lehetőleg szájban kell elvégezni. Két-három hónap után biztonsággal megállapítható, hogy mikor várható peteérés, ami előtt és után öt nappal kerülni kell a védekezés nélküli nemi életet."

A másik valami mikroszkópos dolog. :) Itt olvastam:

[link]

2012. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!