Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem lesz bajom később a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lesz bajom később a fogamzásgátlótól? (nem rendszeres a menstruációm). Mekkora ennek a gyógyszernek a hormontartalma?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál már 2-szer is abból kifolyólag hogy nem rendszeres még a havim 18 éves létemre. Mindkét doki azt válaszolta hogy valakinek egész életében nem az, meg hogy fogamzásgátlóval lehet orvosolni. Nos, ez a rendszertelenség nem olyan hogy félévig meg hónapokig nem jön meg. Amióta élek nemi életet, viszonylag stabilizálódott 35-45 nap közé, ritkábban (1 évben 2-szer, 3-szor) van olyan hogy 1 hónap kimarad. Mivel párkapcsolatban élek, így gondoltam összekötöm a kettőt, így rendszeres is lesz és végre nem kell gumival védekeznünk. Jangee gyógyszert kaptam, viszont itt neten olvastam olyanokat hogy valakinek rendszertelen volt a mensije, elkezdett fogamzásgátlót szedni és normális lett, de mikor abbahagyta és gyereket vállalt volna, volt aki soha nem esett utána teherbe és volt akinek meg se jött többé. Ezek nagyon kirívó esetek? Van mitől félnem?

Előre köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 23. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon kirívó esetek, igen. A mai modern fogamzásgátlók már csökkentett hormontartalmúak, de a régi nagy hormontartalmú gyógyszerek után is simán teherbe lehetett esni.


A fogamzásgátló pedig nem hogy stabilizálja a ciklust, de meg is szűnteti, ugyanis pont a peteérést akadályozza meg.

2012. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen azt tudom, hogy megszünteti:) De ha majd abbahagyom a szedését akkor megint kezdődik elölről ezt a rendszertelenség? :/
2012. aug. 23. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, akkor jó eséllyel ugyanilyen lesz. Normális kivizsgálás kell, nem tabletta.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

13. válasz


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__28934..

2012. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!