Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akkor most szombattól kéne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor most szombattól kéne óvszert használni? Vagy inkább hamarabb is? Jól csinálom mindezt?

Figyelt kérdés

A szitu:

Május közepén váltottam Lindynette 20-ról Jangee fogamzásgátlóra (elég indokolatlanul). Múlt hét csütörtökön fogyott el a negyedik levél. Rendesen bevettem minden bogyót, mindig este, hányás-hasmenés nem volt, szóval minden rendben zajlott. Csak elmaradt a mensesem, már másodszor. Vasárnap kellett volna megjönnie, de nem jött meg, mint ahogy múltkor se. Ezért voltam tegnap nőgyógyásznál. Megultrahangozott, mindent rendben talált (természetesen terhes se vagyok). Ezért arra gondolt, hogy az új tabletta nem megfelelő. (Szerintem simán lehet lelki oka is, de azt úgyse lehet kivizsgálni, hónapokig tesztelgetni meg nincs kedvem.) Most ugye gyógyszerszünet van csütörtök óta, pénteken kéne elkezdenem a következő levelet. De azt mondta, ne kezdjem el. Hanem menjek vissza jövő hét kedden kontrollra, akkor felír nekem egy tablettát, amit öt napig kell szednem, és az beindítja a mensest. Ezután kezdhetem el szedni az új fogamzásgátlót, ami remélhetőleg beválik (valószínű a Lindynette 20 lesz megint, mert az bevált).


Az alábbi kérdések akkor jutottak eszembe, amikor már eljöttem a dokitól, ezért teszem fel itt. (Elég flegmán és gyorsan lezavarta az egészet, sok időm nem volt elmélkedni.)


A lényegi kérdés:

Tehát a gyógyszerszünet elvileg péntek estig tartana, akkor kéne elkezdenem a következő adag bogyót, ha nem lenne ez az egész kavarás. Állítólag a fogamzásgátók a gyógyszerszünet alatt is védenek a terhességtől, legalábbis a doki egyszer ezt mondta, mikor megkérdeztem, szal feltételezem, hogy igaz. Tehát: nekem péntek estig még nem kell kiegészítő védekezést alkalmaznom, csak utána? Ha péntek este szexelek a barátommal, még nem kell a koton, de ha szombat reggel, vagy mégkésőbb, akkor már igen? Vagy már inkább használjunk péntek estét megelőzően is?

(Volt már rá precedens, hogy gyógyszerszünetben szexeltünk, szóval remélem, tényleg véd a szünetben is..)

Másik kérdés:

Az, hogy "nem válik be" a gyógyszer, ugye nem jelenti azt, hogy nem védett rendesen? (Valszeg nem – lehet, hogy azért nem jön meg, mert az egész ciklust ennyire visszaszorítja, mert túl erős vagy ilyesmi. Állítólag ezeknek szinte ugyanolyan az összetételük, csak kisebb különbségek vannak. Ezek a kisebb különbségek befolyásolják, hogy kinek mi válik be és mi nem. Szóval anyira nem félek, csak azért kérdezem mégis, mert vasárnap is volt szex, gyógyszeszünet kellős közepén, és annak az eredménye tegnap még nem derülhetett volna ki, 2 nap után.)



2012. aug. 29. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Senki sem fogja elolvasni.
2012. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
elolvastam a felét, máskor ne irj ilyen hosszan, nem olvassa senki. a gyógyszermentes napokban védett vagy, onnantól használjatok óvszert, amikor be kellenne venned az első szemet az új csomagból.
2012. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha a szünet után nem kezdesz el egy új levelet, akkor a szünetben sem véd.
2012. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A tabletta csak akkor véd a a szünetben, ha utána időben (a 8. napon) elkezded a következő levelet.

Különben nem véd a szünetben sem, így ahogy beveszed az utolsó tablettát, védekeznetek kell, ha nem akartok babát!

Ha a szünetben voltatok együtt, akkor az aktus után 2-3 héttel tesztelj!


Az, hogy nem válik be, nem jelenti azt, hogy nem véd.


"(Szerintem simán lehet lelki oka is, de azt úgyse lehet kivizsgálni, hónapokig tesztelgetni meg nincs kedvem"

Ez nem így működik:)

A tabletta mellett nincs peteérés, nincsen menzesz. Csak egy megvonásos vérzés van, amit az okoz, hogy 21napig folyamatosan adagolod a hormont, ami fenntartja a nyálkahártyát.

Ha abbahagyod,akkor lecsökken a hormonszint és leválik a nyálkahártya.

A stressznek ebbe nem nagyon kellene belekavarnia.


Mióta szedsz gyógyszert (összesen)? Az előző tabit miért váltottad le? Amellett volt menzeszed?

2012. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azaz megvonásos vérzésed:)
2012. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Megjött az okostojás 83%-os :)))))
2012. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

1-es és 2-es: Ilyen bonyi helyzetet nem lehet ennél rövidebben leírni.


3-as és 4-es: Ha a szünetben szexelek, majd utána nem kezdem el az újabb levelet, akkor az visszamenőleg növeli a terhesség esélyét a napokkal korábban történt aktusnál? A szervezetem nem tudhatta előre, hogy nem fogom elkedezni a következőt.. Ezek szerint nem az aktusra van hatással a tabi, hanem az azt követő folyamatokra. Jelen esetben a vasárnapi szex során beindult folyamatokat befolyásolná, ha bevenném pénteken? (Amit nem fogok, mert a doki azt mondta…)

Most ezen beparáltam kicsit! (Kicsit sem aktuális a baba, 2 hónapja van meg a pasi.) Jövő hét kedden viszont az ultrahag már kimutatná, ha lett volna fogantatás, ugye?


4 éve szedek gyógyszert. Közben felszedtem pár kilót, valszeg nem a tabletta miatt, de én azt (is) okoltam. Ezért váltottam, mert azt gondoltam, egy másik tabinak nem lesz ilyen hatása, és könnyebben leadom ezt a pár kiló fölösleget. (Nem sok kilóról van szó.) Fogytam is amúgy, de sztem inkább a fogyózástól :) Szóval tök fölösleges volt a váltás, az egész úgyis egyénfüggő és kiszámíthatatlan.

Igen, a Lindynette mellett volt megvonásos vérzés.

2012. aug. 29. 14:15
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha nem kezded el a következő levelet, akkor nem akadályozza meg a peteérést.

És ha vki tabit szed, akkor igen gyakori,hogy abbahagyás után azonnal érik meg petesejt, mert a hormonrendszer felszabadul agátlás alól.

(De a nők másik részénél meg hónapokig nincsen peteérés utána...)

És ugyebár a spermiumok pár napig életképesek benned.

Nem mondom, hogy nagy esély van így a terhességre, de sajnos van, ha a szünetben szexeltetek.


14.00: Legalább én megpróbálok segíteni.

2012. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Jézus.. akkor most tegyem amit a nődoki mondott, aztán lesz ami lesz? Ez így kicsit para.

Ha lenne peteérésem, az a szünet után kezdődne csak el, vagyis leghamarabb szombaton? Mert az már majdnem egy hét...

Érintőlegesen említést tettem a dokinak, hogy vasárnap volt egy alkalom (még mielőtt ezeket az instrukciókat adta), de nem tudom, összerakta-e a dolgot.

2012. aug. 29. 14:36
 10/17 A kérdező kommentje:
A legtöbb helyen azt írják, a spermium maximális élettartama (a női testben) 2 nap.
2012. aug. 29. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!