Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szeretnék fogamzásgátló tabit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék fogamzásgátló tabit feliratni de nem tudom hogy lehet e recept nélkül kapni vagy kell hozzá recept? Análkül nem vehetek a patikában?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Mivel hormontartalmú tabikról van szó, ezért csak orvos írhatja fel! recept nélkül tuti nem kapsz..
2009. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem, de ahhoz el kell mennem nőgyógyászhoz igaz ?? és meg kell vizsgálnia ahhoz h felirassak???
2009. júl. 28. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, el kell menned nőgyógyászhoz. Vizsgálatra egyébként is érdemes évente elmenni, már csak a rákszűrés miatt is.
2009. júl. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
igen, megvizsgál, kenetet vesz (annyi, hogy fülpiszkálóval húz egy csíkot, ami rajta marad, megy a laborba), aztán vérvétel, nagyon kevés vért vesznek le, meg pisilsz egyet egy pohárba, aztán ha megvan az eredmény, visszamész a dokihoz, az meg felírja. régen így volt. Aztán van olyan orvos, aki megkérdezi, hogy van-e vlmi örökletes betegség a családban, aztán felír 1 havi adagot, megveszed, szeded, kipróbálod, ha nincs tőle bajod, felír további három hónapot. És háromhavonta mehetsz vissza receptért. Vagy ír több receptet 3 havira, megveszed mondjuk 3x3 hónapra, jó kis összeg, de aztán 9 hónapig a dokihoz be sem kell nézned. Ennyi, nem nagy cucc, ne félj a dokitól! Nem bánt :)
2009. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

nekemis először csak egyhavit írt fel, előtte megvizsgált, bekukkantott oda, vett kenetet. majd egy hónap után visszamentem, kérdezte h bevált e, vannak e mellékhatások, hányinger, szédülés, ilyesmik, mivel nemvolt semmi, és a kenet is negatív lett, így megkaptam a 3 havi adagot.

azóta nekem háziorvos írja meg 3 havonta a receptet.

és mégmielőtt vki belémkötne, járok rákszűrésre, és a háziorvostól évente kérek beutalót vérvételre, májfuncióellenőrzésreÍ)

2009. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Yaz fogamzásgátló tudtommal recept nélkül is kiadható gyógyszer, de menj el orvoshoz, mindenképpen. Látnia kell a tested működését ahhoz, hogy meg tudja állapítani milyen gyógyszert szedhetsz, vagy szedhetsz-e egyáltalán, meg kell bizonyosodnia nem vagy-e hajlamos trombózisra, kaptál-e vért, van-e baj a hormonműködéseddel, van-e esetleg bármi féle fajta betegséged és, hogy nem vagy-e terhes. A nőgyógyászati vizsgálat egyébként is ajánlott évente egyszer, beleértve a rákszűrést, amit neked is meg fog csinálni, ez egy nagyon hasznos és hatékony dolog, ezzel orvosolni lehet még korai stádiumban a rákos megbetegedést. Ne félj menj el nyugodtan orvoshoz, a vizsgálatok nem járnak fájdalommal :)
2009. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van ahol recept nélkül is kiadják némi szájhúzogatás kíséretében, de ez nem azt jelenti, hogy találomra kiválasztasz 1 bogyót és azt szeded. Alkalmanként kiadják anélkül is, pláne ha van patikus ismerős, de mindenképpen dokinak kell kiválasztani a megfelelőt.
2009. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A yaz tudtommal nem is kapható Magyarországon. Én legalábbis nem tudtam felírattatni, mert nem is hallott róla a doki.
2009. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy kapható, ismerősöm is szedi. Új dolog még, elképzelhető, hogy azért nem hallott róla az orvosod. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy kiadják-e, bár tudtommal kiadható vény nélkül is.
2009. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nemértem már a kérdést sem. ha foggátlót szeretnél feliratni akkor menjél el egy nőgyógyászhoz, ennek ez a menete. elmész, felirja, kiváltod.

és nem csakúgy bekopogsz egy patikába h foggátló kéne, adjanak vmit. ez nemígy működik.

a yaz pedig nem kapható magyarországon.

2009. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!