Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 24 hetes terhes vagyok, ő az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

24 hetes terhes vagyok, ő az első kisbabám és tartok valamitől amit az orvostól nem mertem megkérdezni. Mikor elmegyek nagy vécére és kicsit erősebben nyomok akkor az nem árt a babának? A terhesség vége fele nem indítja be a szülést?

Figyelt kérdés
Kérem hogy csak tapasztalt kismamák,anyukák írjanak.Köszönöm:))
2012. szept. 6. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

NYugodj meg, ettöl nem indul be szülés, még az utolsó idökben sem.

A szülést nem az erölködést inditja, amikor jön a baba, hanem a hormonk hatásáta a méh elkezd összehúzódni, ezeket nevezik tágulási fájásoknak.

Amikor eléggé elörehaladt már ez a folyamat, akkor jönnek a tolófájások, amikor kijön a baba, és ekkor tudsz aktivan segiteni, ha nyomsz, elötte nem.


Viszont ha metán rendszeresen szorulásod van, és azért kell erölködnöd, akkor próbálj több gyümölcsöt enni meg elég folyadékot fogyasztani, mert az erölködéstöl könnyebben kaphatsz a terhesség alatt aranyeret, ami nem túl kellemes dolog.


Ne idegeskedj! Kellemes babavárást!

2012. szept. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem indítja be a szülést, az első válaszoló jókat írt.

Nem bújik ki olyan könnyen egy baba, de majd megtapasztalod.

Nekem ez volt a félelmem szülés előtt: már az ágyon feküdtem a szülőszobán, mikor tolófájásom volt,a doki még nem ért fel, a szülésznő meg elment wc-re (egyedül hagytak), és mielőtt elment a szülésznő, azt mondta, hogy nyomjak, ha jön a tolófájás. Hát én nem mertem nyomni, hogy mi van, ha megszülök, és leesik a baba.

Aztán rájöttem szülés közben, hogy nem olyan egyszerű ez, nem jön ki olyan hamar a baba. :)

2012. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyankor nem a méhed nyomod össze!

Ne félj, jól ki van ez találva...

2012. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!