Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló + vérnyomáscsökk...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló + vérnyomáscsökkentő gyógyszert lehet együtt szedni/használni?

Figyelt kérdés

1,5 éve használok hüvelygyűrűt, az utóbbi 2 hónapban 160 körüli a vérnyomásom, már van beutalóm kardiológiára, nagy valószínűséggel kapok vérnyomáscsökkentő gyógyszert.

Nem hatástalanítja a hüvelygyűrűt? Vagy nincs semmi hatásuk egymásra?


2012. szept. 7. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs, én is szedek évek óta vérnyomáscsökkentőt, és a nőgyógyászom ennek tudatában írta fel a Nuvaringet nekem.
2012. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Csak mert ha nem megy együtt, akkor már nem rakom fel a következő gyűrűt, 5 nap múlva kell, addig tuti nem vizsgálnak ki...

2012. szept. 7. 20:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha megvan a gyógyszer neve, a nőgyógyászodnál érdeklődj, hogy lehet-e együtt (tehát ne a kardiológusnál, mert ők nem értenek a fogamzásgátlókhoz, a nőgyógyászok viszont tudják, hogy hogyan hatnak az egyéb gyógyszerek a fogamzásgátlókra). Az én nőgyógyászom is megkérdezte, hogy mit szedek, de elsőre rávágta, még a gyógyszer ismerete nélkül is, hogy nem lesz gond együtt a kettő.
2012. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy egyik sincs hatással rá, de azért szerettem volna biztosra menni. :)
2012. szept. 7. 20:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyilván tesznek majd fel 24 órás vérnyomásmérőt, úgyhogy ez még több napig is eltart... De szerintem simán elkezdheted a következő gyűrűt! A 160-as vérnyomás még nem olyan vészes, de azért esélyes, hogy kapsz rá valamit. Én igazából nem is annyira vérnyomásra kaptam, hanem mellette a pulzusom is emelkedett, úgyhogy beta-blokkolót szedek, amit a vérnyomásomat is picit csökkenti - nem nagyon, 130-140 körül van így is, de belefér...
2012. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a fogamzásgátló tablettára sincs hatással,úgy a hüvelygyűrűre sem.

A 160 -as vérnyomás iszonyat magas.120/80 a normál érték,erre kell beállítani.Ez nem azt jelenti,hogy végleges.

2012. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát, nekem elég vészes, mert ilyenkor rosszul vagyok, egész nap fáj a fejem, hányingerem van, minden bajom van. A 120-ashoz vagyok hozzászokva. Sajnos apukámnak is így kezdődött a magas vérnyomása, minden előjel nélkül felment 160 körülire és ott is maradt, amíg nem szedett gyógyszert :(
2012. szept. 7. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:
minden gyógyszernek neten is megvan a betegtájékoztatója, arra azért keress rá szerintem. Ott biztos leírják, ha nem lehet egyszerre.
2012. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tudom, csak hát nem tudom, melyiket kapom.. :)

És nem akartam, hogy valami gáz legyen, és még 3 hétig szenvedjek a magas vérnyomással, mert várnom kell, hogy levehessem a gyűrűt..

2012. szept. 7. 20:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Leveheted előbb is a gyűrűt, ha úgy adódik, csak akkor kicsit megkavarodik a ciklusod.
2012. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!