Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akinek a fogamzásgátló tabitól...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek a fogamzásgátló tabitól volt trombózisa, annak milyen előjelei voltak, amikor már semmi se vonta kétségbe a trombózist?

Figyelt kérdés
Mi kezdett el először gyanús lenni? és mennyi idő után alakult ki? hogyan kezelték?
2012. szept. 19. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem volt gyanús, olyan volt, mintha csak magnéziumhiányom lenne és azért picit görcsölgetne a lábam. Sportolok, így gyakran volt ez, amikor épp elfogyott a magnéziumtablettám.

Ez a kb jelentéktelen dolog 1 hétig tartott, aztán egyik reggelre bedagadt a lábam, nagyon fájt, alig tudtam ráállni. Azonnal hívtam a mentőket...

2012. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem a kezem dagadt be, és a könyökhajlatnál elkékült, mire kitalálták az orvosok, hogy mi lehet a baj, egy poharat sem tudtam megemelni!
2012. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy írtatok mind a ketten. azért tettem fel ezt a kérdést, mert elkezdtem szedni életemben először fogamzásgátlót. a 9-ik nap pedig eléggé zsibbadt a bal karom, amitől bepánikoltam. ugye másnap visszamentem a nőgyógyászhoz, s megegyeztünk, hogy kipróbálok 1 másik fajtát, és meglátjuk mi lesz. a 2-ik fogamzásgátlót folytatólagosan elkezdtem szedni,de olyan fura érzetek voltak a bal karomban még kb 2 hétig. nem fájt, nem zsibbadt, de mégis másabb volt. aztán a doki elküldött 1 leiden mutáció vizsgálatra,aminek negatív lett az eredménye. most azért nyugodtabb lettem. amúgy meg figyelem folyamatosan az ereimet, hogy van-e valami elváltozás.mert amióta szedem 1 kicsit feszesebbnek érzem a lábam, meg jobban átlátszódnak az erek.
2012. okt. 27. 18:02
 4/4 anonim válasza:

Nekem olyan volt, mint egy izomgörcs. Akkor volt a legrosszabb, miután fekvésből felkeltem (gondolom akkor megpihentek az izmok, ízületek). Kikeltem az ágyból és azt hittem ott maradok. De mindenki azt mondta izomgörcs (és előtte voltam masszázson is, nem volt elképzelhetetlen az izomgörcs). Aztán a tüdőembóliám utáni UH-n kiderült, hogy mélyvénás trombózis okozta azt a fájdalmat. A vérrög valószínűleg a masszázsnál szakadt le (erős masszázs, sportmasszőrhöz mentem). De talán jobb is így. Ha nem szakad le akkor, és nem kapok embóliát, lehet, hogy még hetekig, hónapokig így élek, lehet, hogy egy még nagyobb darab szakadt volna le, amibe belehaltam volna. Így is főeret zárt el a tüdőben, de legalább élek.


Nem mindenkinél ugyan olyan a trombózis, érdemes a legkisebb gyanúnál is felkeresni egy szakorvost.

2012. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!