Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez befolyással lehet rám?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez befolyással lehet rám? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 9-hónapja szedek fogamzásgátlót,de most történt velem először ilyen. :S A szokott időben akartam bevenni a gyógyszeremet,és leejtettem véletlenül a földre,és elgurult. :S és nem találom sehol sem... legalább 1órát késlekedtem a kereséssel,és utána gondoltam hogy beveszem a mellette lévő (a levélben a csütörtököt! ) beveszem. Csak hogy ezen a gyógyszeren vannak számok,és van a levélben olyan is,amin nincsenek. Fogalmam sincs,hogy amit leejtettem gyógyszeren volt-e írás,vagy sem... de ha nem volt,és én olyat vettem be,amin volt,az lehet befolyással rám? nagyon megköszönném ha válaszolnátok,mert azért elég kétségbe esett vagyok. :S köszönöm!



2012. szept. 19. 21:47
 1/5 A kérdező kommentje:
a gyógyszer neve: Symicia!
2012. szept. 19. 21:49
 2/5 A kérdező kommentje:
kedves...
2012. szept. 19. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek semmilyen jelentősége nincs, bár én nem szedek fogamzásgátlót. Viszont a legtöbb gyógyszeren vannak számok és betűk, a levélből pedig te döntöd el, hogy milyen sorrendben szeded be őket.
2012. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nah, végigrágtam magam a betegtájékoztatón.


Elvileg egyfázisú kombinált tabletta, minden szemnek ugyanaz a hatóanyaga. vagyis nyugodtan vegyél be helyette másikat.


Így viszont egy szemmel kevesebb lesz benne.


Amit tehetsz:


1. Ha bevetted az utolsót, következő nap az elveszett helyett beveszel egyet a következő dobozból, és vagy elkönyveled azt a dobozt veszteségnek, vagy pedig mindig csúsztatod.


2. Úgy jársz el, mintha az utolsó héten felejtenél el bevenni egy szemet. Tehát ma beveszed, és minden nap... a 21. nap fog hiányozni.


Onnantól meg benne van a betegtájékoztatóban:


"- Egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten

A következő lehetőségek közül választhat:

1. Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelenti. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.

Valószínűleg valódi megvonásos vérzése lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételés vagy áttöréses vérzés a második csomag szedése alatt.

2. Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a 7 napos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 7 napnál rövidebb tablettamentes szünetet tartson.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, terhességgel szemben védett marad."

2012. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Symiciánál ugyanannyi hatóanyagot tartalmaznak az egyes szemek, tehát nem lesz bajod. Én is azt szedem, és előfordul, hogy véletlenül nem a soron következőt nyomom ki...
2012. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!