Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Semmilyen előjele nincsen a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csillag25 kérdése:

Semmilyen előjele nincsen a menszeszemnek, szerintetek terhes lehetek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Rendszeres a menszeszem, és általában a várható első menszesz napom előtt egy héttel görcsölget a hasam, pár nappal később megjelenik 1-2 pattanás az arcomon, a melleim megduzzadnak és érzékenyek lesznek, és barnázgatás is van 1 nappal előtte. Most viszont 1 hete késik, és semmilyen előjelet nem észleltem. Csináltam már két tesztet is, de mind a kettő negatív lett. Azt olvastam a neten, hogy mindenféle előjele lehet a terhességnek, de ebből sem észlelek semmit. Ugyanolyannak érzem magam, mint egy átlagos ciklus közepén. Értelmes válaszokat várok! Köszönöm! :)

2012. okt. 2. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha negatív a teszt, akkor nem vagy terhes. Jó eséllyel ebben a ciklusban még ovulációd sem volt, vagy legalábbis később.

Egyelőre ne aggódj, egy teljesen egészséges nővel is előfordulhat, hogy kimarad egy ciklusa. Ha a következő sem jön meg, fordulj orvoshoz!

2012. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A terhességnek vagy van jele, vagy nincs, ez egyénileg is változik, de egy embernél is a különbözö terhességek máshogy kezdödnek. Még a menzesz kiamradása sem fletétlen van meg - van, akinek akár félidö után is rendszeresen megvan.


A legjobb lenne, ha megkeresnél egy orvost, mert ott ki tudják deriteni, hogy terhes vagy-e (mert lehetsz tünetek nélkül is meg negativ teszttel is), vagy hogy esetleg más oka van a kimaradásnak.

2012. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Szerinted érdemes csinálnom még egy tesztet a 10. elmaradt napon is? Azért, mert sok helyen írják, hogy körülbelül akkor már egész biztosan kimutatható a terhesség, ha valóban van. Én az elmaradás 3. napjának délutánján, és a 4. nap reggelén csináltam. Próbálok nem pánikolni, de nem olyan könnyű... :))
2012. okt. 2. 21:32
 4/10 anonim ***** válasza:

A negativ teszt lehet téves is, több esetben nem mutatott terhességet, mégis lett belöle baba.

Ha meg eddig rendszeres volt a ciklusod, akkor mindenképpen menj el orvoshoz, hogy kiderüljön, mi ennek az oka.

Nekem életemben 3-szor maradt ki - ez a három terhesség jele volt. Egészséges és rendszeresen menzeszü nönél a kimaradást legtöbbször vagy terhesség, vagy valami egyéb rendellenesség okozza, és jobb biztosra menni.

2012. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, orvoshoz kell menni, viszont amikor bejelentkeztem hozzá megkérdezte, hogy mi a panaszom. Erre azt válaszolta, hogy maradjak csak otthon, várjak még 1-2 hetet, mert ha baba van, ő abból még semmit sem lát, és ha nincs semmilyen tünetem, de fájdalmam sem, akkor nem lehet nagy a baj, ha nincs baba, akkor sem. Innentől kezdve előkaptam a kefét a fürdőből, és rágom.... :D
2012. okt. 2. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Első vagyok.

Még egy tesztet csinálhatsz, az nem fog megártani. Ha negatív, akkor egy ideig próbáld magad nem idegesíteni rajta. Ha a következő sem jön meg, akkor tényleg fordulj dokihoz, de addig szerintem felesleges.

Mondom, egészséges nőnél is kimaradhat egy ciklus.

2012. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a válaszokat, sikerült kicsit megnyugtatnotok!! :)
2012. okt. 2. 21:47
 8/10 anonim ***** válasza:

HA meg akarod tartani a babát, ha tehes vagy, akkor nyuogdtan várj egy hónapot, ha nem, akkor keres fel egy (másik) orvost.


Ugyanis az orvos vérvétellel már sokkal elöbb meg tudja állapitani a terhességet, mint a tesztekkel. (Látni nem lát semmit, de nem is szükséges)

De egyébként is ilyen hozzáállású orvoshoz nem mennék többet, ha ennyire nem érdenki a páciense. Ugyanis elég sok komoly betegségnél jó ideig nincsenek fájdalmak, meg egyéb tüneket, "csak" vérzési rendellenesség.

2012. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd irj légyszives, hogy mi lett az eredmény!
2012. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :) Nos, úgy alakultak a dolgok, hogy a menszesz elmaradásának 10. és 13. napján is csináltam újból terhességi tesztet, mind a kettő negatív lett. Felhívtam újra az orvosomat, aki készséggel fogadott másnap. 14. napon érkeztem tehát az orvoshoz, aki ahogy "belémnézett" közölte, hogy nincs itt baj, holnap tamponálhatok... :D Meg is jött másnap este! :)

Igazából ezek után csináltunk egy rakat vizsgálatot, és kiderült, hogy nagyon enyhe kismedencei gyulladásom van, ami egy erős felfázás következménye, ami előző hónapban kínzott. (azért nem gyanakodtam erre korábban, mert után rendben megjött!). Viszont ez felkúszott a vesémre, és azért fájt az én derekam, nem pedig a stressztől... hahaha :D A lényeg, hogy emiatt csúszott 2 hetet, és emiatt nem volt előjele a menszeszemnek. Most antibiotikumot szedek, állítólag teljesen rendbe fogok jönni! :)

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

2012. okt. 11. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!