Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fel lehet iratni esemény...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fel lehet iratni esemény utáni tablettát, ha még szűz vagy, de szeretnéd elveszteni, és gumit nem szívesen használnátok? Mennyire biztonságos ez a tabletta?

Figyelt kérdés
(nem a 72 órásra gondolok)
2009. aug. 6. 12:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy tudom az esemény utáni és a 72 órás egy és ugyanaz. Nagyon nagy hormon adagot tartalmaz, és nagyon drága.

Miért nem vesztek inkább hüvelykúpot vagy tablettát, olcsóbb is több is van benne, és nem káros.

2009. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2009. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
akkor milyenre? az esemény utáni tablettát az esemény után 72 órán belül kell bevenni hogy használjon, ezért hívják 72 órásnak. sajnos úgy nem lehet ahogy te szeretnéd, vagy elmész dokihoz és a szex ELŐTT íratsz tabit és elkezded szedni, beszedsz egy havit aztán védett vagy és lehet gumi nélkül, vagy pedig óvszert használtok. az hogy 72 órásat akarsz bevenni mert nincs kedvetek óvszerhez egy hatalmas nagy butaság, ugyanis annyi hormon van benne hogy hónapokig is szenvedhetsz vele, szétcseszi a hormonháztartásod és nem is biztos hogy hat, tehát simán terhes maradhatsz hiába veszed be, sokan így is jártak és még mindig nincs vége, mert állati drága is, 5-6 ezer forint, azért az kicsit sok egy aktusért... a sürgősségi tabletta nem védekezés, hanem végső esetben alkalmazható eszköz. szedj gyógyszert ha nem akartok gumizni, de valahogy mindenképpen védekezni kell.
2009. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
első válaszoló: meg nem is biztonságos... az ezt a módszert használó nők egyharmada teherbe esik mellette.
2009. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Szia! ne mnem írnak fel előre esemény utáni tablettát. védekezz gumival amíg nemszedsz gyóygszert. nem értelek mért kell megvárni hogy belédélvezzen és utána bevennéd? ne mhiába esemény utáni tabletta a neve .tudod mért? mer abban 5x annyi a hormontartalom mint amit havi rendszerességgel kell szedni.úgy hogy szerintem nyugodtan használjatok óvszert .soka ntúlélték vel a szexet és nem kell aggódnod sem.
2009. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Te figyu! Amíg nem tudod, hogy az esemény utáni és a 72 órás tabi 1 és uaz, addig nagyon nem kéne szexelned...Annyira biztonságos, hogy terhes maradhatsz, hiába vetted be. A mellékhatásaival is számolnod kell.

Ha gyereket akarsz, akkor válogathatsz a módszerek közül (megszakítás, naptár mószer, pharmatex stb). Sokféle van, de magas a hibaszázalékuk. Ha védekezni akarsz, akkor vagy gumi vagy antibébi vagy hüvelygyűrű. Védekezni ELŐRE kell, nem utólag bekapkodni mindig a 72 órásat. Arról nem is beszélve, hogy rendszeresen nem használható.

2009. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Atyaég... amíg az elmélettel nem vagy tisztában, nem kellene rátérni a gyakorlatra, nem?


A 72 órás meg az esemény utáni egy és ugyanaz a tabletta. Kb annyiba kerül, mint három hónapnyi adag egy normális fogamzásgátlóból. Megőrültél te, hogy egy alkalmi szex miatt szétcseszed a hormonrendszeredet???


Ha gumit nem szívesen használsz, akkor blattyogj el a nőgyógyászhoz, és kérdezd meg, hogy mik a lehetőségeid. Valószínűleg fogamzásgátló tablettát fog felírni.

2009. aug. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is inkább szedd az esemyény előtti tablettát,ne az utánit.Amíg elkezd hatni,addig meg kibírjátok pettingel!
2009. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
12%
miert ne irathatnál fel? fő a biztonság. én ha csak ovszerrel védekeznék, biztos h ez is lenne a fiokomban, ha véletlenul elszakad. persze, nem minden honapban ötször bekapokodni ezt a gyogyszert, hanem csak indokolt esetben. és azt is csak évente kétszer. amugy az eseményutáni, meg a 72 oras az ugyanaz. az esemény után 72 orával kell bevenni. amugy én egyszer bevettem ilyet, és nem volt semmi mellékhatása, és terhes se lettem. szoval annyira nem kell rettegni tőle, még mindig jobb, mint egy abortusz. az orvosom meg azt mondta h nem nagy a valószinűsége h vki emellett teherbeessen. joforman kinevetett, amikor megkérdeztem h akkor lehetek-e terhes.
2009. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
nem 72 órával utána, hanem 72 órán belül. Minél hamarabb, annél jobb. És korántsem 100%-os a hatása...
2009. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!