Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen lehetséges fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lehetséges fogamzásgátlás ajánlott a gyógyszeren kívül, ha nem akarok gumit használni?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy nagyon alacsony hormontartalmú tablettát is lehet már szedni, de érdekel egyéb lehetőség is. Pesszáriumon gondolkozom, de az valszeg hazánkban még nincs, ill. ügyesen kell felhelyezni és természetesen tisztában vagyok a tablettával is. Ezen kívül, amennyiben spirált szeretnék igénybe venni, annak van-e mellékhatása vagy veszélye, és ha igen, akkor mi? Elég gyors megoldás kellene nekem, ugyanis kondomot nem szeretnék használni ha lehet.

2012. okt. 22. 20:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A közösülés megszakításának szintén nem vagyok híve.
2012. okt. 22. 21:01
 2/12 anonim ***** válasza:
Spermaölő krém, kúp vagy tabletta.
2012. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 pötty! ***** válasza:
Minden fogamzásgátlónak vannak előnyei és hátrányai is, eléggé zsákbamacska hogy kinek mi jön be, van aki a spermaölő krém mellett esett teherbe, van akit iszonyatosan irritál és csípi a krém de van akinek teljesen jól bevált. A spirált (lehet hogy tévedek) szülés után ajánlják.
2012. okt. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A spirált szülés előtt nem szívesen tesik fel, max. akkor, ha más nem jöhet szóba.

A spermicidek önmagukban ne érnek sokkal többet a megszakításnál, így érdemes őket kombinálni pl. pesszáriummal vagy megszakítással.

(Emellett engem pl. baromira csípett, és elég undorító, ahogy folyik ki az emberből).

A többi módszer (hüvelygyűrű, implantátum) hormonos, így semmivel sem lennél előrébb, mint a tabival.

A természetes módszerek (számolgatás) nem sokat érnek.


Tudod el kell gondolkodni azon hogy mi a fontosabb. Az hogy ne legyen nem kívánt terhességed, ne kelljen kaparásra menned, vagy az, hogy fél fokkal jobb legyen a szex.

A gumi nem olyan szörnyű, mint ahogy gyesek beállítják, nekem 7 éve tökéletesen beválik.

2012. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A pesszárium egy nagyon régi valami, de nődoki írja méretre.
2012. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy 2 éves gyerek , garantálom nem tudsz tőle szexelni egy jót.
2012. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14 éve használunk a párommal Pharmatex krémet, a 6 adagos nem csíp annyira. (Nekünk az összest próbálva ez jött be legjobban.) Elnézést a márkajelzésért, van még jó ezen kívül is, de a nevét most nem tudom. Elég csak a végén használni, és akkor nem "zavar" be annyira. Soha nem történt véletlen gyerekáldás, csak akkor, amikor nem használtuk. A párom nagyon fogamzó képes. Spirál is volt a páromnak, de az nekem szurkált, amikor "odaértem". Hatékony volt, kényelmes nem. Használjon gumit, aki azt szereti. Érdemes egy kört futni, hogy mi válik be legjobban.
2012. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
injekció. 3 havonta adják be és sokkal jobb mint a tabletta, nekem legalábbis jobban bevált.
2013. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

NEM elég csak a végén használni a spermicidet - az előváladékban is vannak spermiumok. Nagy mákotok volt, ha eddig nem esett teherbe a barátnőd!


A tabletta (vagy más hormonális módszer - injekció, hüvelygyűrű stb.) a legjobb. Ha a tabletta nem jöhet szóba, akkor a gumi. Természetesen még igen biztonságos az elköttetés mindkét nemnek.


Az összes többi módszernél csak akkor maradjatok, ha elég annyi biztonság, hogy 1 év alatt 100 nőből 20 teherbe esik az adott módszer mellett... Mert ezek (egyik se) meg se közelítik a hormonális és a gumi módszer biztonságosságát.


A megszakított közösülés pedig NEM védekezési forma. Az előváladékban is vannak spermiumok!


A spirált nőgyógyász kell hogy felhelyezze, az nem "gyors megoldás".

2013. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Íme a statisztikák (a cikk ALJÁN a táblázatban):

[link]


A gumi statisztikáját rontja a figyelmetlen felhelyezés, a kicsúszás, szakadás stb. Ha mindig figyelmesen helyezitek fel, és odafigyeltek rá, akkor kicsi az esély, hogy bármi történjen (kb 1-2-re becsülném)

2013. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!