Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő után kell szünetet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ancsi20 kérdése:

Mennyi idő után kell szünetet tartani ha vki fogamzásgátlót szed? Én lassan másfél éve szedem!

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell szünetet tartani,mert csak összazavarodik a szervezeted. Többet ártassz vele! A mai alacsony hormontartalmú tablettákat már több, mint 10 évig is szedheted, nem ártasz vele a szervezetednek.
2008. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ezt honnan szedte az elöttem válaszoló. Nekem azt mondta a nődokim hogy elméletileg évente, 2évente illenék tartani egy hónap szünetet. De sajnos ezt nem mindenki teheti meg, és kb 3éve szedem a fog.gátlót, és még nem tartottam szünetet. Nem érzek semmi olyan jelet hogy kéne tartani szünetet, de néha eszembe jut hogy lehet hogy kéne, nehogy bajom legyen. Bár nem tudom hogy milyen bajom lehet tőle, lehet hogy semmi. Az a baj nálam is hogy párkapcsolatba élek, és hát hogy hagyjam abba a gyógyszert, hiszen elég sokat szeretkezünk és nem szeretnénk gumit használni. De tudom hogy vmikor kéne pihentetnem. De konkrétan sztem nem lesz baja az embernek, inkább elővigyázatosságból ajánlják az orvosok is.
2008. máj. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 hónapra teljesen feleslegesen hagynád abba, csak összazavarodnának a hormonjaid. Ezt nekem is a doki mondta! Én is úgy vagyok vele, hogy még 1-2 évig nem szeretnénk babát, már 4 éve szedem, de semmi bajom. Ha tartanék szünetet, akkor tuti terhes lennék, mert a gumit mindketten utáljuk, a többivel (krémek, kúpok) meg sok a macera!
2008. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen az volt az általános tendencia, hogy olyan 5 év után javasoltak a dokik 3 hó szünetet és esetleg más gyógyszerre való áttérést (tanultam).

Manapság már jóval alacsonyabb a hormontartalom és a dokik véleménye is megoszlik azon a téren hogy kell-e szünetet tartani, de másfél év után fölösleges még, illetve egy hónapnak nincs értelme, mert csak megzavarodik a szervezet.

2008. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szünet nem kell, de időnként vérkép igen.

A doki tudja megmondani, milyen sűrűn.

Ha elblicceled... na, abból lehet gond.

2008. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!