Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért lett manapság elvárás a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett manapság elvárás a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

találtam ma egy olyan kérdést, hogy egy 14 éves fiú arról kérdezett, hogy az ő méretére milyen méretű óvszer lenne jó. erre egy másik 14 éves fiú visszaírt, hogy hát kérdéses, hogy talál e megfelelő méretűt (holott van!), de ha nem, akkor meg ott a fogamzásgátló.


ez engem kicsit szíven ütött, mert én 17 évesen nagyon szívesen elkezdtem szedni, másfél év együttlét utána barátomnak, és már nem is tartom veszélyesnek. de a fiatal lányok, akikkel ezek a 14 évesek majd lefekszenek mostanában, azok még nagyon fiatalok, hormonálisan is fejlődnek, nem hiszem el, hogy a fiúk ebbe nem gondolnak bele, hogy könyörgöm, a tablettában hormon van, ami van, hogy felkavarja az egész szervezetet, főleg egy fiatal lánynál! meg abba sem, hogy az nem egy rögtön, beveszed csináljuk dolog, bár nagyon kényelmes, hogy már fiatal korukban sem kell megtanulni, hogyan kell felhúzni az óvszert, és soha nem kell ilyesmire figyelni, holott néha még betegségek esetén hasznos is lehetne...


nekem nem az idősebb emberekkel van bajom, akik boldog párkapcsolatban élnek, és úgy ítélik meg, hogy a fogamzásgátló megfelelőbb védekezési módszer, és "közösen" vállalják be, hanem azokkal, akik már rögtön elvárják, hogy legyen fogamzásgátló!


miért? senki nem gondol bele, hogy az mivel jár?


(megjegyzés: ne vegye senki olyan magára, aki lány, és szerinte sokkal jobb óvszer nélkül, ez a kérdés tényleg nem ezeknek szólt, hanem férfiaknak, akik elvárják.)


2009. aug. 14. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát nézd a mai világba már örüljünk ha egyáltalán használnak valamit :S

én 18/L vagyok és amikor nézem hogy a mai 12-15 éves lányok mit művelnek.... én ilyeneket nem hogy nem mertem vna csinálni, hanem anyám tépte volna ki a hajamat szálanként. Anyukám egyik barátnője épp most ecsetelte hogy úgy örül hogy a 13 éves lánya már ilyen "érett"nő,( szexelt) akinek még a mensese sincs meg!!! Azt sem tudják hogy mi fán terem csak csinálják mert az menő...Egyébként én nem szeretm az antibaby-t mert 3 fajtát szedtem 20 kg híztam ,hangulat ingadozásom volt, amióta nem szedem tünet mentes vagyok :D:D és ha már ilyen korán kezdik biztonságosabb lenne a óvszer, mivel a f.g nem véd meg a fertőzésektől.

2009. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindenkinek elvárás csak egyeseknek.
2009. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nyilván nem mindenkinek, ezzel én is tisztában vagyok, pont azoktól kérdeztem, akik elvárják, vagy akiknek már volt része ilyesmiben, hogy elvárták tőle.
2009. aug. 14. 11:28
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
senki nem várja el a másiktól. tőlem sem várja el a párom, mégis szedem mivel úgy gondolom hogy számomra ez a legmegfelelőbb védekezési mód és ennyi. nagyon sokat vagyunk együtt, már egy éve, és nekünk az óvszer nagyon drága lenne, és kényelmesebb is ez, nem csak neki hanem nekem is, nem kell vele bajlódni, ott és akkor szeretkezünk ahol és amikor akarunk. a költségeket közösen álljuk de mivel még eddig csak női fogamzásgátlót találtak fel ezért csak én tudom szedni. ha lenne férfiaknak is, ő beszedné. egyetemre járok, 20 éves vagyok a párom pedig 22, még van néhány évünk. nem szeretnék gyereket mert derékbatörné az életem, nem szeretnék esetlegesen meddővé tévő és kisebb vagyonba kerülő abortuszt ami gyilkosság, nem akarnám megölni a gyerekem és nem is tenném, ezért a nagyobb óvatosság, ma már felelősségteljesebben gondolkodom mint 16 évesen, akkor még szemrebbenés nélkül elvetettem volna, mert egy annyi idős gyerek nem tudja felfogni a tettének a súlyát. a nők maguk miatt szedik a fogamzásgátlót nem a párjuk miatt, mert azt a gyereket nekünk kell kihordani megszülni és felnevelni, a férfi akkor lép le amikor akar. ezért önző módon csak magunkra gondolva szedjük a gyógyszert, bármilyen furán is hangzik ez, aki azért mert a pasi nem hajlandó gumit húzni az hülye, azért szedjük hogy a mi életünk olyan maradjon amilyennek szeretnénk, ma már egy érettségivel az ember eláshatja magát sajnos. volt hogy évekig használtam gumit, megjegyzem soha nem szakadt ki, mint itt legalább napi 2-3 embernek, fogalmam sincs hogy csinálják, és akkor az volt a jó mert fiatalabb voltam, havi néhány szeretkezéshez megfelelt. ma már ez a jobb, mert változtak az idők, a körülmények, az életfelfogás. nem akarok gyereket és biztosra megyek, ilyen egyszerű.
2009. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mondtam, hogy nem azokkal van gondom, akik önként, saját indokokra hivatkozva kezdik el, hanem amint leírtam a kérdésem alá, ma fiatal, 14 éves fiúk azt mondják, hogy ha nincs kedved óvszerezni, akkor ott a fogamzásgátló. tehát elvárják, hogy meglegyen ez a lehetőség. és igenis nagyon sok férfi van, aki nem hajlandó felvenni az óvszert, és nem azért, mert lelankad nekik, hanem mert szerintük rossz, és egy csepp áldozatot sem vállalnak az állítólagos szerettükért.
2009. aug. 14. 12:43
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Sok srác bemagyarázza a bnőjének, h a foggátló tulajdonképpen mindkettőjüknek sokkal jobb, egészen addig, amíg a lány magával is el nem hiteti, h ez neki is jobb így. Aki meg a pasija kedvéért szedi, az nem fogja itt bevallani ezt a tényt.

Amúgy szerintem is nagyon sokan a pasijuk kedvéért szedik, vagy kimondatlanul is azért, h a pasi el ne hagyja őket a gumi okozta kényelmetlenség miatt. Szánalmas.

2009. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Én se értettem ezt sose. Én 18 éves vagyok örömmel szedem a " napi drogom" :D de, a párom ellenezte! Szerinte jó a gumi de, azok után vagy 2x kiszakadt én nem vállalom a felelősséget egy gyerekre hisz én is az vagyok! Agyilag lehet testileg már fejlett vagyok hozzá.


Barátnőm húga 13 évesen lefeküdt egy fiúval...:S nem védekeztek meg semmi... pedig a nővére folyton ezen "okoskodik" és nekem meg bnőmnek kellet bevinni gyors kocsival a kórházba hogy adjanak neki 72 órásat. Hát ami a kocsiban zajlott az nem kívánom senkinek se... volt ott minden sírás stbstb. Ebből látszik, hogy felelőtlenek és még gyerekek.

2009. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Futurare ***** válasza:
57%

Kell a latex. A mai fiatal lányok mondom úgy nem igen mossák meg. Szemre gyönyörűnek és igényesnek tűnnek, de lent...

Ezt nem sértésnek szánom, ezzel a betegségekre célzom.

2009. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. 4,5 évig védekeztünk naptár-módszerrel, a kritikus időszakokban gumival, és sose lett baj, a gumi pedig sose szakadt ki. Miért hivatkozik mindenki a gumi kiszakadására????
2009. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!