Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15 éves vagyok. Szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 éves vagyok. Szeretnék tabit irattatni lassan. Ugyebár nődoki írja fel. Kell hozzá szülő jelenléte? Hogy is történik az egész?

Figyelt kérdés
Van barátom fél éve. Rendszeresen szexelünk.. (Ő 1 évvel idősebb).. Idáig mindig gumiztunk, sose volt semmi probléma.. és igazából ő még sose hozta fel, csak most ez így bennem fogalmazódott meg. Szerintetek nagyon felborítaná egy alig 15 éves lány hormonháztartását? Jó tudom, a doki megmondja.. csakhogy érdemes e elmennem..:) és hogy mennyibe kerül KB egy átlag fog.g? Persze ne gagyi legyen, erre nyílván bármennyit adok! és hogy tudom hülye kérdés.. csak annyira hihetetlen számomra h csak 1 bogyi és nemleszek terhes.. h mégis mnnyire megbízható egy fogamzás gátló? mert azért aztse szeretném ha becsúszna 1 bébi ennyi idősen.. mit javasoltok? maradjak a guminál még? v nyugodtan tabizzak? kösszi előre is!:)
2009. aug. 14. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem kezdeném el, én is 15 voltam amikor elkezdtem és ha vissza fordíthatnám az időt sosem szednék tablettát. mondjuk ez a te döntésed de sztem rá érsz még 30 évesen tablettázni, én inkább ajánlanám neked a hüvely gyűrűt aminek az ára kicsit húzos (9000ft) de sztem megbízható és tuti nincs mellékhatása, tehát nem fogsz elhízni és egyéb apróságok :) Az tabletta ár 6000ft-tól feljebb lehet de ez 3 havi és megtudod venni havonta is , így olcsóbb. (az enyém 8000ft volt ) :S szval szerintem vagy gumi, vagy a gyűrű, de kérd ki a nőgyógyász véleményét :)
2009. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még a szex-el is várhattál volna nyugodtan.... Szerintem még legalább egy évig maradjatok a gumi mellett. Attól függetlenül is elmehetnél nőgyógyászhoz, hogy tablettát iratsz. Ezt minden rendszeres nemi életet folytató lánynak meg kellene tennie. Az orvos majd eldönti, hogy ír egy alacsony hormontartalmú gyógyszert, vagy pedig Ő is a gumit javasolja. Egyébként a jobb fogamzásgátlók több ezres kiadások.
2009. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a szülő, de majd örülsz még, ha fogja a kezed, amikor a dokihoz kísér, mert teherbe estél. Mert benne van a pakliban. Akkor biztos megfordul a fejedben, hogy várni kellett volna még vele...De a te dolgod. A tabi, gyűrű biztonságosabb, de amellett is becsúszhat a baba. Hogy milyen hatással van rád? Majd a saját bőrödön megtapasztalod. Engem 24 évesen is kicsinált a tabi. Ez akár veled is megeshet vagy bárki mással. Ki kell próbálni, hogy meglásd, rád hogy hat. Majd a doki eldönti, alkalmas vagy-e a tabi szedésre, gyűrű használatra.
2009. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

én is 15 évesen irattam először gyógyszert,anyukám nem volt ott velem,egy barátnőm kisért el.

én már 3 éve szedem a triregolt ez 3 hónapra nincs 3 ezer ft se.

2009. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha modern gyógyszert akarsz, az kb 6000 -nél kezdődik / 3 hó. Tudod minden hónapban finanszírozni? Mert nem úgy megy ám, hogy egyik hónapban szeded, amikor van pénzed, pasid, a másikban meg nem, mert nincs.
2009. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ne nagyon erőltesd a tablettát. A barátodnak biztosan nagyon kényelmes, de megy a para ha elfelejted bevenni, és iszonyatosan káros. Én amikor elkezdtem szedni 2 hónapon belül az egész testemen tele lett a bőröm vörös foltokkal amik viszkettek és majd meghaltam úgy fájt a fejem. Ja én is 20 fölött vagyok már. Ez nem jelenti azt, hogy nálad is baj lehet de azért gondold át. Én yasminellet szedtem, ami elvileg nagyon kevés hormont tartalmaz, ez 7000Ft volt 3 hónapra
2009. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! pénzem az mindig lesz is rá, van is rá.. hál' istennek ez nem probléma. valszeg el fogok menni nőgyógyászhoz barátommal v egy bnőmmel és beszélek vele. ez lesz a leghelyesebb ugy érzem.. köszi a segítséget!!!:)
2009. aug. 14. 13:02
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért én a helyedben anyukádnak is szólnék :S
2009. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

16 éves múltam mikor tablettát írattam, de bár ne tettem volna, a nőgyógyász nem vizsgált meg, nem kért vérvételt, nem tudtam semmit. És hát még ma is nyögöm a mellékhatásokat, pedig már 4-5 éve nem szedem.

23L

2009. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tablettát 18 éves kortól ajánlják, de te tudod. Dokitól meg már hallottam egyet s mást, elég fura dolgokat találnak ki néha (Pl. védekezzek nyugodtan megszakítással....)
2009. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!