Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő után hat a Lindynet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után hat a Lindynette 20 fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Igyekszem mindent részletesen leírni, hisz bármely pont fontos lehet azt hiszem.

Tehát, egy hónapja elkezdtem szedni a Lindynette 20-at. Ez az első fogamzásgátló, amit szedek. Az orvosom azt mondta, hogy amikor megjön kezdjem el szedni. Hát megjött egy szerda reggelre, és aznap este 8-kor bevettem az első szemet. Majd minden nap, szinte mindig ugyanebben az időpontban bevettem, sosem hagytam ki, és igazából késni se késtem vele. A vérzésem így tovább tartott, 5napig normális, a már megszokott vérzésem volt, majd ezután még 7 napig egy enyhébb, sötétebb, barnásabb folyás. A barátommal a gyógyszer szedésének 15. napján lefeküdtünk, a gyógyszer hatásában már bízva, majd ezután még 3 alkalommal. Más védekezést nem használtunk, csak a gyógyszer, és bennem ment el.

Ezen a héten kedden vettem be az első levélről az utolsó szem tablettát, ekkor már jelentkezett pár csepp vérzés (egyesek szerint elő vérzés, mások szerint pecsételő) majd szombat este meg is jött. Ahogy hallottam, ez nem zárja ki a terhesség lehetőségét, hisz fogamzásgátló szedése mellett, terhesség esetén is jelentkezik a megvonásos vérzés. A vérzésem élénk színű, talán még élénkebb mint eddig, a hasam görcsöl, mint szinte eddig minden menstruációmnál, illetve fáj a fejem.

A fogamzásgátló tájékoztatójában az állt, hogy a gyógyszer 1 hét után hat, amennyiben az menstruációm első napján kezdem szedni.

Valóban kialakul a védelem egy hét után? Vagy bízhatok abban, aki azt mondta, hogy 14 nap után már biztosan...? Vagy van mitől félnem és csináljak tesztet?

Kérlek segítsetek, előre köszönöm!


2009. aug. 15. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, Te kinek hiszel? Valakinek, aki csak úgy mond valamit, mert hallott valamikor valamit valakitől, vagy egy gyógyszergyártó cégnek, akik évekig ellenőrizték a terméküket és soksok milliárdot bukhatnak, ha valamit nem jól írnak?
2009. aug. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell aggódnod, az első hónap ilyen szokott lenni. Én is Lindynett 20at szedek, és az első hónap nekem is így zajlott. Sőt! Én ahogy beszedtem az első levéllel, utána megjött, és a hab a tortán, hogy utána még 3 hétig barnáztam. Aztán 1 hétig tiszta voltam, és meg megint megjött. Kidobta a pattanásaimat, de az is elmúlt a második hónap közepére. És a szexszel én nem vártam egy hétig sem. A negyedik gyógyszert vettem be és mással nem védekeztünk. Jó én nem lettem terhes, persze mindenki szervezete más, de szerintem nálad sem lesz semmi gáz. Ugyhogy nyugi!
2009. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, jobb félni, mint megijedni. De bízok a tájékoztatóban leírtakban. Mindössze nem szeretném, ha 3 hónap múlva kiderülne, hogy mégiscsak úton van egy baba.


Igazából a vérzés nem zavar, elviseltem a 12 napot is, különösebb problémát nem okozott (még ha a balatoni nyaralásomat is töltöttem) :)

Lényegében nem volt bennem félelem, csak a napokban egy ismerőstől azt hallottam, hogy első hónapban erősen ajánlott a kiegészítő védekezés, szóval kicsit megijedtem. De köszönöm a megnyugtatást, nagyon sokat jelent!

Illetve ha valaki még tud valami okosat és megnyugtatót mondani/írni, azt szívesen olvasom!

(Lehet telhetetlen vagyok, de annyira megijedtem ettől az egésztől)

2009. aug. 15. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:
te vagy az utóbbi pár napban a 10. aki ezzel jön kétségbeesve hopgy úristen terhesség mellett is megjöhet a menzesz??:O vajon mégis mi a tökömtől lennél terhes ha fogamzásgátlót szedsz?? egy hét után már tökéletesen véd a gyógyszer!
2009. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugi véd a tabletta!Az enyém pl az első szemtől! És nem is védekeztünk másképp, mégsem lettem terhes! Csak az "ultraparázósok" mondják, hogy 1 hónapig kell várni! Ha a mensid első napján(és ezen van a hangsúly!) kezded el, már az első hónapban megakadályozza a peteérést!
2009. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hmm, köszi a megnyugtatást, tényleg : D

akkor tesztet se veszek, pedig már nagyon rá voltam hangolódva :D

amúgy attól jönne meg, hogy (ha jól tudom), előfordult már 1-2 emberrel, hogy gyógyszer mellett teherbe esett, és ilyenkor lényegében megjön, mert a megvonásos vérzés is megjön...

de mind1, nem számít, most örülök, és így már tényleg nem félek, köszönöm szépen ^^

2009. aug. 15. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a gyógyszer véd. A szünetben is véd.
2009. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2hét után hat
2010. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!