Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló abbahagyása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló abbahagyása után gyakori menzesz?

Figyelt kérdés

Júniusban, azaz már lassan fél éve hagytam abba a tabletta szedését. De azóta sem állt be rendesen a ciklusom, nagyon gyakran jön meg, úgy 2 hónapja már 15 napra megjön.

Mennyire lehet ezt még a tabletta abbahagyásának betudni? Úgy tudom, inkább az a jellemző, hogy nem jön meg, nem az, hogy túl gyakran...


(20L, elég sokáig szedtem, igazából 17 évesen kezdtem, de akkor még nem volt tökéletesen beállva a ciklusom.)



2012. nov. 30. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló bezavarhat a hormonháztartásba. Ha még ki sem alakult rendesen előtte (hisz írtad, hogy nem még be sem állt, mikor elkezdted), akkor meg aztán főleg.

Ha 15 naponként vérzel, akkor jó eséllyel nincs még peteérésed, ami azért fél évvel az abbahagyás után nem annyira nagyon jó.

Javaslom, hogy fordulj orvoshoz a problémával. Nem árt egy nőgyógyászati vizsgálat, de többre mész egy endokrinológussal, mert ennek hormonális oka van, és a nőgyógyászok 90%-a semmit nem tud kezdeni a problémával azon kívül, hogy megint felírja a tablettát.


Rendesen megjön 15 naponként, vagy minden második csak pár napig tartó pecsételés? Szóval egy rendes menzesz, aztán egy pecsételés, aztán megint rendes menzesz?

2012. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, attól tartok a nőgyógyász is csak felír rá vmi gyógyszert, akár megint fogamzásgátlót...


Nem pecsétlek egyáltalán, 15 naponként megjön rendesen, erősen. Tart kb. 4 napig.

2012. nov. 30. 12:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyébként annyit azért megtehetsz, hogy elkezdesz hőmérőzni. Nem tudom ismered-e a módszert, de csak egy hőmérő kell hozzá, és meg lehet vele állapítani, hogy van-e peteérésed vagy sem.

Ha fogamzásgátlót akar felírni, akkor vagy menj másik dokihoz, vagy mondd mg neki, hogy te a saját ciklusodat akarod rendezni, nem egy műciklust szeretnél a tablettával.

De mondom, az is jó, ha a doki kivizsgál, kizárja a szervi problémát, és utána elmész az endokrinológushoz.

2012. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!