Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van okom aggodalomra?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sadwinter kérdése:

Van okom aggodalomra?

Figyelt kérdés

Október 22-én éjjel történt egy kis baleset (elszakadt az óvszer). 32 órán belül vettem be sürgősségi fogamzásgátlót (Escapelle). 3 héttel később volt vérzésem, majd pár napra rá (pontosan 9 nap telt el) megjött a menzeszem normálisan is. Viszont ebben a hónapban már késik... A tájékoztatót elolvastam (többször is), a neten is keresgéltem információkat, mások kérdéseit, és hozzá a válaszokat is áttekintettem...így is tanácstalannak érzem magam. Tudom, hogy elvileg lehetetlen, hogy bármi baj legyen, de nyugtalan vagyok mégis.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat! :)



2012. dec. 14. 15:25
 1/6 gabriell88 ***** válasza:
Az egyszeri fogamzás gátló tabletták nagy mennyiségű hormont tartalmaznak.Emiatt lehet rendszertelen a havid.Mennyit késeik? 1-2 hét még belefér.Igazából sokan azt hiszik, hogy a menstruáció kimaradása már szinte biztos, hogy babát jelez.Édesanyám 4 hónapig menstruált, míg velem volt terhes.Nőgyógyásszal beszélgettem erről és ő is azt mondta, hogy minden szervezet más.Ami a legjellemzőbb az a beágyazódási vér, ami hasonló a menstruációhoz viszont gyorsabb lefolyású. Ez az utolsó menzeszedtől számítva hamarabb, mint 22 napra jön meg.De ezek a tabletták, sem 100%-sak.Minél hamarabb veszed be annál nagyobb az esély, hogy nem eshetsz teherbe.Ha nem jön meg továbbra sem, érdemes felkeresni egy orvost.De szerintem, csak a hormonok szórakoznak veled.
2012. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a 72 órás nagy dózisú hormont tartlmaz, ami megzavarta a hormonháztartásodat, hónapokba is telhet, mire beáll a ciklusod ismét
2012. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ahelyett, hogy végigbújod a fél internetet, meg kiírsz kérdést, inkább elmehettél volna a patikába, és kb. 400 forintért vehettél volna eg tesztet, ami 99%-ra megmondja, hogy terhes vagy-e vagy sem.....
2012. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Vettem tesztet még akkor, mikor a tabit is... De mivel a tabi után jelentkezett rendesen a menstruációm, így nem láttam értelmét tesztet pisilni. -.-" Ha nem találod értelmesnek a kérdést, akkor pl nem kell rá kommentet írni.

Azoknak pedig köszönöm, akik normális és értelmes választ adtak! Sokat segít! :) Gondoltam rá én is, h felbolygatta a hormonháztartásom. Még egyszer köszi! :)

2012. dec. 14. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem mi bajod a válaszommal. Tényleg többre mész azzal, hogy homokba dugod a fejed, mint egy teszttel. Hátha mégis terhes vagy, és akkor tuti csak akkor derül ki, mikor már rugdos.

Ha nem vagy biztos abban, hogy nem vagy terhes, nem tudom miért nem csinálod meg a tesztet, ha már úgy is megvetted.

2012. dec. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a tanácsot!^^
2012. dec. 14. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!