Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit kell ilyenkor pontosan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell ilyenkor pontosan tenni? (fogamzásgátló választás)

Figyelt kérdés

Van párom,és szeretnék fogamzásgátlót szedni.

Az előző pasival óvszerrel védekeztünk,de akkor még úgy gondoltam (mivel még nem voltam csak 17-18),hogy maradjon a gumi. Mára már szeretnék gyógyszert szedni. Amiben ugye teljesen a nőgyógyászra kell hagyatkoznom?


Ha elmegyek hozzá vizsgálatra és közlöm vele,szeretnék gyógyszert szedni,gondolom vesz vért,és még mi egyéb dolog alapján ir nekem bogyót?


Köszönöm a tanácsot előre is :)


20L


2013. jan. 24. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
általában felír egyet vakon, amivel jók a tapasztalatai. te pedig szedés közben beszámolsz a hatásáról, mellékhatások stb...ha nem jön be, akkor változtat
2013. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Valóban gyakori a hányinger mellékhatás?

Ismerek olyan nőt is,akinek a máját kárositotta nagy mértékben.

2013. jan. 24. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdezget majd pár dolgot, nekem megcsinált néhány vizsgálatot. Bejött elsőre a gyógyszer, talán 1-2 kg-ot felszedtem, de az lement mikor ráállt a szervezetem. Semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam, és ismerőseim se. Aki sokat hízott annak másik gyógyszert írt és kész. Nekem sajnos muszáj szedni, 3 éve szedem, mindig járok ellenőrzésre, de semmi gondom vele :)
2013. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem nálam is minden rendben lesz majd :)
2013. jan. 24. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen vannak ilyen hatásai sajnos a fog. gátlónak,hogy károsíthatja a májat,ezért is van az,hogy aki fog. gátlót szed annak néha meg kell nézetni a dokinak a májfunkciót vérvétellel(nekem a 3 és fél év gyógyszer szedés alatt 1x volt nézve és minden rendben volt),meg emeli a trombózis veszélyét,de az azokra van a legnagyobb veszéllyel akik a gyógyszer mellett dohányoznak.

Én amíg szedtem nem volt semmi problémám,nem volt hányingerem,nem hánytam,nem nőtt a mellem,nem szőrösödtem,nem volt pecsételő vérzésem egyszer sem,nem estem teherbe(persze mi a gyógyszer mellett is kiszálltunk 60-nál),és nem is híztam meg tőle.

2013. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az orvos semmilyen vizsgálat alapján nem tudja eldönteni, hogy neked milyen tabletta fog beválni!!

Annyit tud megnézni, hogy szedhetsz-e bármilyen tablettát. Ugyanis ha nem jól működik a májad, trombózisra hajlamos vagy, migréned van stb., akkor nem szedhetsz.

Ha kizárta a kontraindikációkat, akkor meg felír valamilyet, és vagy bejön, vagy nem.

2013. jan. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom,alkoholt is csak mértékkel iszom. Viszont vannak olyan barátnőim akik szednek (holott egyedülállók-tehát csak alkalmi partner fordul meg náluk),és mellette elég durván megis isszák akár még a 80 fokos házipálinkát is,közvetlenül gyógyszerbevétele után,ez normális? Mármint van úgy hatása,illetve nem káros a kettő együtt?


Ez engem nem érint,csak érdeklődök,mert furcsának találom.


Sajnos,van gyógyszer amit szedek,most vizsgaidőszakban Magne B-t,és élelmiszallergiámra néha pár bogyót.

De majd a nőgyógyász jobban tudja,elmegyek hozzá,minél hamarabb.

Köszönöm a tanácsot :)

2013. jan. 25. 10:48
 8/8 anonim ***** válasza:
A hüvelygyűrűről még nem hallottál? Ez a leg kisebb hormontartalmú, nem károsítja a májat, nem terheli a gyomrot mert közvetlen a hüvelyben szívódik fel! Olvass utánna, szerintem szuper találmány és egyre többen használják és szeretik!
2013. jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!