Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az óvszer vagy a tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az óvszer vagy a tabletta biztonságosabb? A tabletta, ha rendesen szedjük és mindent betartunk, akkor 100%os?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Óvszer kiszakadhat!
2013. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, mind a kettő alkalmazása közben stimmel minden. (A tabit nem felejted el bevenni, az óvszer nem szakad ki.)Ez esetben, terhesség megelőzése érdekében ugyan olyan jó. Az óvszer véd a betegségektől, de élményben ront, a tabi meg nem véd a betegségektől, de élvezetesebb. Tehát amondó vagyok, hogy az életvitel a döntő abban, hogy melyik jobb. (Tartós párkapcsolat, avagy egy éjszakások.)
2013. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Igazából egyik sem 100%. Ezt egyik fogamzásgátló módszerre nem lehet kimondani. (kivéve a szexmentesség) Viszont, ha a gyógyszert rendesen beszeded akkor nagyon hatékony. Kevesebb vele a macrea és a hibalehetőség mint a gumival szerintem. Én 7,5 évig tabiztam, és sokkal jobb volt úgy, viszont a gumi tényleg véd a betegségekkel szemben is.
2013. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha óvszert használsz, és nem lyukad ki, akkor 100%, hogy nem vagy terhes. Persze ha nem nézitek meg utána, nem tudhatjátok, hogy biztos nem volt-e lyukas. Ha kiszakad, elmehetsz 72 órás tabiért.


Ha tabit szedsz, az sosem 100%, de rendkívül kicsi az esélye. Viszont tényleg rendesen kell szedni. Hányás, hasmenés, kihagyás esetén 12 órán belül pótolni. Antibiotikum mellett máshogy védekezni. Ha kihagysz egy szemet, és nem pótolod 12 órán belül, hiába védekezel máshogy egy hétig, amíg újra hat, ha a mulasztás előtti hétben szexeltél terhes lehetsz. Ráadásul 72 órást sem vehetsz be.

2013. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem 100%-os.

De véleményem szerint a gumi mellett akkor lehet teherbe esni, ha 1. elfelejted használni, 2. kiszakad.

Ha kiszakad, akkor még mindig el tudsz menni esemény utániért.


A tabi megbízható, ha rendesen szeded, de nem 100%-os. És ha véletlen nem hat, akkor már csak akkor veszed észre, ha teherbe estél. Akkor meg már csak a szülés vagy az abortusz marad.

2013. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy mind azt írjátok, hogy kiszakadhat a gumi. Való igaz, kiszakadhat. De nem ez volt a kérdés, hogy ha kiszakad akkor mi van? Hanem, hogy melyik biztonságosabb... Személy szerint nálam még soha nem szakadt ki gumi, pedig használtam egyszer-kétszer...
2013. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!