Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátom már nagyon nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom már nagyon nem bírja az óvszer használatát. De én még nem szeretnék gyógyszert mivel 18 sem vagyok. Csak májusban töltöm. Vagy mégis beadjam a derekam és írassak ha betöltöttem?

Figyelt kérdés
lányok,ti hogy lennétek ezzel?
2013. febr. 6. 22:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
72%
Én biztosan nem szennyezném magamat gyógyszerrel, tetszik a férfinek avagy sem.
2013. febr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 fospuska ***** válasza:
80%
gumizzon csak,ki lehet bírni. ne te egyél mindenféle gyógyszert (főleg,mert nem is akarsz),csak mert ő nem szereti a gumit.
2013. febr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
86%

Csak a fiú kedvéért semmiképp. Csak akkor, ha te is így akarod. Arról viszont tudnod kell, hogy egyre több fogamzásgátlóról derül ki, veszélyes mellékhatásai vannak. Amik nem feltétlenül azonnal, hanem évek múlva jelentkezhetnek. Hiába az "alacsony hormontartalom". Az egyik ismerősöm 23 évesen halt meg tüdőembóliában, amit egy - a lábából leszakadt trombus (vérrög) okozott - amit valószínűleg a fogamzásgátló okozott. Egy másik barátnőmnek meg 7 évnyi szedés után agyi trombózisa lett 24 évesen.

Ezzel most nem lebeszélni akarlak, csak felhívni a figyelmet, hogy körültekintő orvossal írasd fel, ha úgy döntesz. Fontos előtte a tájékoztatás, és elengedhetetlen a kivizsgálás, családi anamnézis.

2013. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
79%
Én nem engedném a barátnőmnek, hogy ilyet szedjen. Inkább szenvedek az övszerrel, de ne tegye tönkre magát ilyen szarokkal.
2013. febr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
65%
Én gyógyszer párti vagyok, tehát szedném. De a te helyedbe, ha te nem akarod szedni, akkor nem szedném.
2013. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
7%
ti okosak, a gyógyszer pozitív hatással van a szervezetre, csökkenti a rák kockázatát és megszünteti az iszonyú menstruációs fájdalmak kb. 90%át... igénytelen nő mondja neked csak azt hogy nem szed gyógyszert, ő nem ismeri a saját testét és egy párkapcsolatban sem tesz meg semmit a másikért, szégyen hogy a férfiaktól elveszik ezek a nők az élvezetet. Mert egy nő ugyan annyit érez kotonnal és anélkül is, mígy egy fiú kotonnal a felét se érzi...
2013. febr. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%
Hát kedves utolsó, úgy tűnik, te vagy itt a legokosabb...
2013. febr. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
79%
Kedves Kérdező! Ha lehet semmiképpen ne szedj gyógyszert,pláne ilyen fiatalon,tönkre vágod a hormonrendszered később akár meddő is lehetsz.Mond meg a barátodnak vagy felhúzza az óvszert vagy használja a továbbiakban a kezét,ha nem bírja a latexet vegyen latexmentes óvszert.A nőgyógyászom kérdezte szeretnék gyógyszert,mondom nem mert nem bízom benne,mondta Ő bízik benne,mondtam de nem magának kell szedni,azt mondta látja ebben igaza van,én nem szedném.Ne hallgass az utolsó előttire nem 100as szegény,ha lány akkor gazdagítani akarja azoknak a társaságát akik nem esnek évek óta teherbe esetleg bármi rák vagy egyéb alakult ki a gyógyszer miatt,ha meg pasi akkor egy önző dög aki szintén nem akar gumit húzni.
2013. febr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
36%

Kérdezd meg a nőgyógyászod, mielőtt a sok sületlenséget és mendemondát elhiszed, ami ezen az oldalon, a neten, vagy a rendkívül hozzáértő közt terjed. Egyikük sem biológus, vagy orvos, sőt felteszem biológia órán sem figyeltek.


Én eddig akárhány hozzáértővel találkoztam (nőgyógyász, bőrgyógyász (pattanásokra is felírja), biológus, biológia tanár... mind azt mondta, h a mai gyógyszerekben már elenyésző a hormontartalom. Vannak pozitív hatásai, mint szexuális mind testi téren, meg persze negatívok is. Bizonyos esetekben nem ajánlott szedni.

De hidd el legjobban jársz ha a saját füleddel hallod amit hozzáértők mondanak.

Én személy szerint elhanyagolhatónak érzem ezt a veszélyt, kicsit túl van lihegve, főleg h vannak ezerszer veszélyesebb szerek is amiket úgy eszünk mint a cukrot, pl Algopirin, vagy mondjuk influenza oltás, arról nem is beszélve, hogy aki csapvizet iszik, az sokkal durvább mérgeket visz be a szervezetébe. Azt hogy miért pont a fogamzásgátlót fújják fel ennyire annak ugyanaz az oka amiért nem teszik ingyenessé a fogamzásgátlókat és a különféle védőoltásokat: h elriasszák az tiniket a szextől.


Szóval, én a barátodat is megtudom érteni, de azért sztem semmi baj ha nem akarod a gyógyszert. Viszont akkor legalább akkor ne azért ne akard, mert a sok hozzá nem értőtől ezt hallod, hanem mert tényleg meggyőződél, hogy az neked rossz lenne.


21/L

2013. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó nincsen semmi sületlenség abban amit én írtam,a saját nőgyógyászom mondta,hogy Ő nem szedné,több,mint 35 éve van a szakmában csak hozzáértő,amúgy biológiából érettségiztem több orvossal is beszéltem,sőt rengeteg lánnyal,és 10ből 6nak biztosan volt bármilyen problémája.Ha olyan kevés lenne a hormontartalom akkor nem érne semmit,jó lenne ha te olvasnál utána nem ajánlgatnád a tablettát,szedjed nyugodtan majd meglátod ha abba hagyod vajon beindul-e a peteérés vagy nem és a többi kockázatról nem beszéltünk.ne ajánlj olyat amiben nem vagy biztos,hogy nem káros,inkább okosodj rád fér.
2013. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!