Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem beszélnek erről a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem beszélnek erről a nőgyógyászok és miért lehetetlenség beszerezni itthon?

Figyelt kérdés

Hormonális fogamzásgátló módszer (tabletta, injekció, hüvelygyűrű, tapasz) nálam szívbetegség miatt kilőve.

Budapest szinte összes nőgyógyászánál voltam már hogy megtaláljam a nekem megfelelő módszert de mind hazaküldött azzal hogy óvszer vagy köttessem el magam (21 évesen, köszi!)


Ma elmentem egy újhoz, akinél még nem voltam és ő ajánlotta a pesszáriumot. Én eddig még nem hallottam erről, viszont ő is csupa jókat mondott róla, utánaolvastam a neten is és ott is csak pozitív dolgokat közölnek.


Csak előnye van, mégpedig:

- nem tartalmaz semminemű hormont

- nem befolyásolja a test természetes működését

- spermicid géllel kiegészítve 99%-os védelmet nyújt

- aktus előtt órákkal is felhelyezhető így nem kell közvetlen előtte bajlódni mint az óvszerekkel

- megvédi a méhnyakat, így véd a méhnyakrákkal szemben, és néhány szexuális úton terjedő betegség ellen is

- olcsó módszer, hiszen csak egyszer kell megvenni, ezután ha helyesen van használva, tisztán van tartva akkor akár évekig is használható


Hátránya, mellékhatása pedig egyáltalán nincs, azoknak lehet hasztalan akik esetleg túl tágak és a medencéjük, hüvelyük nem tudja megtartani a pesszáriumot.


Az interneten az orvosok is pozitív válaszokat írnak le ezzel kapcsolatban, és mint utólag kiderült egy csomó egészségügyben dolgozó ilyet használ tabletta helyett.


Engem viszont érdekelne, hogy akkor miért nem terjesztik el itthon is? Miért mondják azoknak, akik nem szedhetnek vagy nem akarnak tablettát szedni hogy ott a gumi és kuss!?



2013. márc. 4. 15:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Gyógyszerlobbi!


Magyarországon a nőgyógyászok minden egyes felírt fogamzásgátló tabletta után jutalékot kapnak méghozzá elég rendesen. Az sem a dokinak sem a gyógyszerfogralmazóknak nem lenne buli ha mindenki ezt használná.


De csak itthon ennyire elmaradott ez a dolog, Amerikában éltem 5 évig, ott a nők 80%-a ezzel védekezett, most Londonban lakok más második éve, itt akármelyik patikában megveheted, a nődoki is egyből ezt ajánlja és utána csak a tablettát és itt is a nagy százalék ezzel védekezik.


Otthon sajnos pénz kérdése minden.

2013. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon egyszeru, a pesszarium JOL FELHELYEZVE ved csak.
2013. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 fospuska ***** válasza:
82%
mert nem kell minden hónapban megvenni,tehát a doki nem kap pénzt a gyógyszergyártól,ha ezt adja. az egészségügy komoly üzlet,az pesszárium nem az. nekik folyamatos bevétel kell,ezért írnak a dokik fogamzásgátlót. gondolj bele,mennyivel nagyobb bolt 30-40 évig etetni veled a gyógyszert,mint pesszáriumot ajánlani...
2013. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugy van ahogy az elottem szolo irta!

En Svajcban elek es itt is akarhol es akarmikor be lehet szerezni, szinten ajanljak a nogyogyaszok is es bevalt vedekezesi modszernek szamit.

Sajnalom hogy 7 evig otthon en is szedtem a gyogyszert, pedig ha tudtam volna hogy ilyen is letezik egy szemet sem vettem volna be. :(

2013. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom te miért nem hallottál róla, én már kb 10 éve ismerem ezt a módszert, pedig csak 21 vagyok. Egy 100 éves felvilágosító könyvben olvastam, de igazából más helyeken is. Arról fogalmam sincs hol lehet beszerezni mert én nem használom, de sosem gondoltam volbna, hogy ez olyan ritka vagy titkolt lenne itthon. Amúgy tudtommal azért nem olyan tökéletes módszer mint az óvszer, fogamzásgátló stb.
2013. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Így van ahogy írják, a gyógyszerlobbi miatt!

Egyébként az ötös válaszolónak: de, 99%-os védettséget nyújt, csakúgy mint a tabletta. :)


Egyébként a neten egy NŐI nőgyógyász ezt írta: "Én fiatal koromban a pesszáriumot használtam, mivel annak nincs semmi károsító hatása. Az a baja, hogy Magyarországon a túl kényelmesség miatt a nőgyógyászok nem javasolták, ezért aztán nem is lehet kapni."


Túl nagy kényelmesség + a gyógyszer gyárak beleszólása a dolgokba és ennyi a titok. :)

2013. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
83%

'03-ban, 6. osztályban, 12 évesen hallottam erről biológia órán. Nem hiszem, hogy el lenne titkolva.

Valóban azért nem elterjedt, mert nem olyan hatásos mint az óvszer.

2013. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

# 5! Én bevallom őszintén, sosem nézegettem az interneten fogamzásgátlással kapcsolatos dolgok után, a barátaimmal megbeszéltük persze, de ők is csak a tablettát, az óvszert, illetve a hüvelytablettát/kúpot említették, a nőgyógyászoknál pedig tényleg kivétel nélkül ezt hallottam: tabletta, ha közöltem hogy az nem jöhet szóba akkor pedig gumi.

2013. márc. 4. 15:52
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

15:52-es válaszoló!

A pesszárium Pearl indexe 2-3, az óvszeré 3-4. (forrás: [link] )

Tehát nem, valóban nem olyan hatásos mint az óvszer, hanem hatásosabb. :)

2013. márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak pénz kérdése minden!

Én kórházban dolgozom, szülészet-nőgyógyászat osztályon, de az itt dolgozó ápolók, asszisztensek, női orvosok egyike sem szed fogamzásgátló tablettát, pont azért mert tisztában vannak/vagyunk a hatásaival.


Csak hogy egy olyan nőgyógyászt idézzek aki a hormonális fogamzásgátlók magyarországi megjelenésébe tevékenykedett: "Valaha ifjúkoromban én voltam Magyarországon a hormonális fogamzásgátlás egyik élharcosa. Lényegében az össze akkori fogamzásgátló gyógyszer kipróbálási folyamatában tevékeny részem volt és azt gondoltam, hogy ezzel meg fogjuk váltani a világot, megoldjuk a koraszülés kérdésének egy fontos részét, és még a végül meg nem valósult kandidátusi disszertációm is ebben a témakörben íródott. Ma megrettenek magamtól, hogy mit is szabadítottunk a világra. ha most mindent kifejtenék ezzel kapcsolatban, akkor még holnapután is itt zongoráznék. A lényeg az, hogy valamit megoldottunk és nagyon sok mindent alapvetően tönkretettünk, sajnos nemcsak a nők, hanem minden ember számára. Hatalmas környezeti szennyezést szabadítottunk a világra, és miután nem számoltunk azzal, hogy receptet írni sokan tudnak, viszont a hormonrendszerhez viszonylag kevesen értenek, így számtalan ciklus- és meddőségi problémát alapoztunk meg, annak minden hozadékával együtt."


A pesszárium jó, én is azt használom és valóban lelkiismeretes dokit kell találni ahhoz, hogy tájékoztasson ilyenről is, mert ugyebár van, akinek tényleg könnyebb receptet írni és aztán felmarkolni a százalékot, nem mindenkinél a beteg az első, van akinél a pénztárca nagyobb szerepet játszik! ;)

2013. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!