Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem tudom, hogy mit csináljak?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom, hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Rezia fogamzásgátlót szedek már fél éve. A betegtájékoztató is írja, hogy a zöld tabletták szedésének lerövidítésével el lehet tolni a menstuációs ciklust. Én ezt megtettem úgy, hogy bevettem a 24 fehér, majd 1 zöld placebo tablettát, utána új levelet kezdtem el.


Az 1 zöld tablettától nem jött meg a menzeszem, de ezt írja a tájékoztató, hogy előfordul.


AZ új levélben a 3. szemnél járok, 1 órával a bevétele után hasmenésem volt. Én arra gondolok, hogy mivel nem jött meg, az új levél hamarabbi elkezdése inkább a fehér tabletták továbbszedésének mondható, nem egy új levélnek.


A betegtájékoztató szerint, ha az első héten hagy ki az ember tablettát, vagy megy a hasa, hány, stb., azt pótolni kell. Nekem nincs itthon plusz levelem, ez az utolsó.


Beszedjek még egy tablettát? Mert végülis nem menstruáltam, és nem tudom mit csináljak...


Köszi a válaszokat, kicsit hosszúra sikerült:)



2013. márc. 7. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A hányás, hasmenés a fogamzásgátlóban lévő hormonszint csökkenését okozhatja, tehát ilyen esetekben nem biztos a védelem. Ezt kétféle módon lehet pótolni: vagy beveszel még 1 tabit, vagy legalább 7-10 napon keresztül kiegészítő védekezést (pl gumit) használtok, amíg a hormonszint újra eléri a kívánt szintet. Ha neked jobb a plusz tabletta bevétele, akkor írasd fel a gyógyszert pár nappal korábban. Ha ez az utolsó levél, akkor úgyis aktuális lesz nemsokára. Ha ez nem megoldható, akkor marad a gumi.
2013. márc. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A tájékoztató szerint nem olyan vészes, ha az utolsó héten hagy ki az ember egy tablettát... Akkor szerintem ez se lehet olyan nagy baj végülis, hiszen az 1 zöld tablettától nem jött meg, kvázi mintha tovább szedtem volna, nem?


Vagy az is jó, ha most beveszem a holnapi tablettát, és emiatt csak 23 napig fogom szedni a fehér tablettákat?

2013. márc. 7. 23:18
 3/4 bensdorp ***** válasza:

Ha ugyanabban az időben vetted be a 2. és 3. tablettát a két egymást követő napon, akkor nem kell most még egyet bevenned, mivel a hasmenés egy órával a 3. bevétele után nem járhatott hatóanyagszint-csökkenéssel. Ha viszont már bevettél egyet soron kívül, akkor igen, még eggyel hamarabb fognak elfogyni a tabletták, és eggyel előbbre fog tolódni a levélkezdő napod. A levél után a 7 placebo tablettás napot most mindenképp tartsd meg!


egy gyógyszerész

2013. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:)
2013. márc. 11. 22:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!