Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha egy ideje már fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy ideje már fogamzásgátlót szedtem, de most a 7 napos gyógyszerszünet után másikra váltok, mennyi idő után leszek ismét védett?

Figyelt kérdés

3 hónapig szedtem Diane 35-öt, de volt ez a balhé vele Franciaországban, úgyhogy mikor most elfogyott az utolsó doboz, mondtam a dokinak, hogy másikat adjon. De azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mikortól fog védeni.

Mert az előzőnél az volt, hogy beszedtem az első levélt, kivártam hogy leteljen a 7 napos szünet, és mikor a 2. levéllel kezdtem el szedni, csak onnantól élvezhetett belém a barátom. Most viszont tanácstalan vagyok..

Lehet, hogy ki kéne várnom evvel is, hogy leteljen az 1 hónap?

Vagy mivel nem hagyok ki egy napot se, amin szednem kéne a gyógyszert, lehetséges, hogy ugyanúgy védett maradok? Segítsetek légyszi! Előre is kösz

18/L


2013. márc. 8. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Milyen balhé? Mit beszél.. mivel minden fog. gátló ugyan az a hatóanyga igy semmivel sem lesz különb a másik és a hatása.. hasonlít a szörphöz narancs ízű vagy eper mindegy frissit és ez a lényeg.. vágod? teherbe esni nem olyan könnyű csak rossz a reklámja a dolognak és mindenki azt hiszi hogy beléd élveznek akkor máris kovász lessz a cipóban..:) kedves 18 éves kis hamvas kislány :) nem kel félned de nagyon egyszerűen csak telefonon felhívod a nőgyógyot és meg kérdezed.:) ha az itteni válasz nem kielégítő mint a barátodnak a te puncid mélysége :D és nyeld is le ;)
2013. márc. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Olyan balhéról beszélek, ami Franciaországban volt a Diane miatt, mert az utóbbi jópár évben több nő is annak betudhatóan halt meg. Mivel a nőgyógyászok sok helyen kiadták csupán fogamzásgátlási célra, holott az csak a mellékhatása, valójában bőrgyógyászati dolgok kezelésére szolgál.

Szóval ezért egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ugyanaz lenne a hatóanyaga.


A másik pedig, hogy neten olvasgattam a dologról, és azt írják, hogy előfordulhat, hogy túl nagy a hormontartalom-különbség a 2 gyógyszer között, és ilyen esetekben javasolt kiegészítő védekezés.


De azért köszi a válaszodat, amiben nagyjából úgy írtál, mint ha egy 10 éves kislány lennék, aki most hallott először a fogamzásgátlóról.. -.-'


Akkor most már teljesen tegyek le róla, hogy értelmes, tényleg hasznos választ is kapok?

2013. márc. 12. 00:41
 3/18 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló,


te annyira sötét vagy,hogy az már konkrétan fáj.

De igazából megnevettet! :)

Nem minden fogamzásgátlónak ugyanaz a hatóanyaga,kezdjük evvel,a második pedig az,hogy nem mindegyikben ugyanakkora mennyiségű hormon van.

Szóval kérdező,szerintem a nőgyógyászhoz fordulj inkább,ne a gyakori kérdésekre írd ki,mert nem megbízhatóak a válaszok.

Mindenképp kérdezd meg az orvost.

Anno én is váltottam két gyógyszer között,de annak ugyanaz volt a hatóanyaga,így nem kellett várnom :)

2013. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Elnézésedet kérem ha összevontad a szemöldököd a válaszom miatt :) a választ meg kaptad az amit szedsz ha vélsz tőle akkor válts nincs ezen mit túl magyarázni.. Van az a mondás ahol fát vágnak ott hullik a forgács :) Ha olyat szedsz ami másoknak ártott akkor ha esetleg valami kinől a hasadból ne csodálkozz rajta Vannak normális és sokkal gyengébb fogamzás gátlók is nem kel erőset szedni . ez tényleg olyan dolog mint a párkapcsolat nem mindenkivel illesz össze van akivel nagyon és van akivel sehogyan sem.. ezt vetítsd át a fog. gátlóra de amire kiváncsi vagy hogy szexelhettek e nyugodttan azzal a szerencsés barátoddal a válasz igen! Mivel már szedted a fog. gátlót igy hatással van a szervezetedre és a másik is ugyan ugy hat rá nem semmisiti meg egyik a másikat de szerintem ez rajta van a használati utasításán ( nézz utánna.) meg mint irtam hívd fel telefonon valamelyik nő gyógyot és azonnal megkapod a választ .. ha meg félsz telefonálni akkor meg is érdemled hogy 1O évesként beszéljek hozzád :D 18 évesen még férfi szemmel a legjobb bőr vagy de ha nem igy tekintek rád akkor egy fiatal is pina aki még nagyon sokat kel tanúlnia mire rájön nem tud semmit sem ;) :D Örvendtem!
2013. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Kedves 3. válaszoló te meg nagy valószínűséggel egy okos életre való tapasztalt és bombajó csaj lehetsz aki jó az ágyban :D :D
2013. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Pontosan ilyen vagyok köszönöm,legalább jó emberismerő vagy :D


Kérlek írj még valami szépet,hátha idetéved más is,olyan üdítő vagy :D


Annyira penge vagy,a logikád az valami eszméletlen :D:D

2013. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves numeravirtuóz! Nevezlek csak igy aki jó az ágyban az az! :D Mivel a semmire nem csak semmit írni igy nem kezdek bele a 4és fél oldalba amiben téged dicsérgetnélek :D

Szerintem a legjobb megoldás ha mi ketten randevuzunk megbánni nem fogom hisz jó vagy az ágyban és bizonyitanod is kel :D :D Vagy ha kiváncsi vagy akkor nagyon szívesen társalgok veled de nem mindenki előtt :)

2013. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésre is válaszoljon valaki: ha új gyógyszert kezdesz, kezeld úgy, mint ha korábban nem szedtél volna fogamzásgátlót. A legtöbb ilyen tablettánál 7-10 napot javasolnak az első levél megkezdésekor, amikor kiegészítő védekezést kell alkalmazni, míg a hormonszint beáll a biztos védelemhez elegendő szintre. Ha így alkalmazod nem lehet gond.
2013. márc. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8

Na végre.. köszönöm szépen :) Én a biztonság kedvéért am úgy döntöttem, hogy az új gyógyszer szedésének 1. hónapában gumit is fogunk használni, biztos ami biztos.

Az előzőnél is úgy volt, hogy addig kiegészítő védekezést kellett használni, amíg el nem kezdtem a 2. adagot. Szóval inkább ez, mint a baba :D

A másik 2 válaszolónak is köszönöm az aktív "jelenlétet", remélem privátban sikerült lerendezni a dolgokat. De legközelebb inkább üziben vitázzatok már, jó?

2013. márc. 12. 22:58
 10/18 anonim ***** válasza:

Kèrdező,


èn a kèrdèsedre válaszoltam először.

Őszintèn felháborít a reakciòd..mègis az első válaszomban talán nem írtam le a választ,ès a tapasztalatomat?

Továbbra is az lenne tőled a legbölcsebb ha megkèrdeznèd a nőgyòszászodat evvel kapcsolatban.

Valamint azèrt itt reagáltam,mert nem fogok senkivel privátban levelezni,annyira nem èrdekel a dolog,szòval máskor ne aggòdj nem fogok neked sehol válaszolni a segitseg terhes lettem a tablettavaltas miatt kerdesedre.

Milyen lehetsz te a valosagban?Szerintem ne legyel ennyire komoly,mert ha ilyen lekezelo vagy az eletben is...haat..

Oszinten sajnalom,hogy segiteni akartam a valaszommal,bar ne tettem volna,semmilyen valaszt nem erdemelsz.

2013. márc. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!