Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mire számítsak? Egy időre...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számítsak? Egy időre abba hagyom a fogamzásgátló szedését!?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok például, hogy esetleg rendszertelen vérzés /gyógyszer szedése előtt teljesen rendben volt/ vagy sok vér? Esetleg más?
2013. márc. 11. 22:11
 1/6 Lin71 ***** válasza:

Nem valószínű, hogy rendszertelen lesz, hisz a bogyót javasolják azért is, hogy rendszeressé tegye a menzeszt.

Amikor én abbahagytam, jobban éreztem magam, nyilván a gyógyszer miatt kicsit gyengébb a menstruáció, így ha abbahagyod, erősödhet, de nem biztos, hogy nagy mértékben.

Nálam az abbahagyást követően sem volt probléma, sőt, a libidóm nőtt, és kevésbé éreztem magam fáradtnak.

Úgyhogy szerintem nem kell mitől tartanod, nem okoz akokra stresszt, amire rá kéne izgulni. :)

2013. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. Köszi. :)
2013. márc. 12. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:

"hisz a bogyót javasolják azért is, hogy rendszeressé tegye a menzeszt"


Ezért nem ér sokat ez az oldal, mert bárki tanácsot adhat.

Az is, aki egy kicsi sem konyít hozzá.


Na, mindegy is. A lényeg, hogy:


A gyógyszer NEM beállítja, hanem LEÁLLÍTJA a saját, természetes ciklust.

Csak LÁTSZÓLAG rendszerezi a menstruációt, de valójában csak egy műciklust hoz létre.


Ebből kifolyólag egyáltalán nem biztos, hogy a gyógyszer abbahagyása után is rendszeres marad.

Akkor se, ha a tabletta szedése előtt az volt.


Lutri. Majd kiderül.


Saját példa:


napra pontos volt gyógyszer előtt

1,5 évig szedtem

miután leálltam vele, 6 hónapig nem jött meg, majd csak nagyon hosszú idő múlva rendszereződött


Persze simán előfordulhat, hogy neked nem lesz ilyen tapasztalatod és minden rendben megy majd.


Sok vér, kevés vér... ez se lehet biztosra mondani.

Nekem ugyanolyan maradt, de előtte se volt túl sok.

2013. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lin71 ***** válasza:

Kedves hozzászóló, köznyelven megfogalmazva tökéletes az, ahogy írtam.

Nekem is a rendszertelenség miatt írta fel a doki a gyógyszert, mióta abbahagytam (2éve), azóta rendszeres a menzeszem.

De köszönjük az igen kedves, kiemelt hangvételű hozzászólást. :)

2013. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon szívesen, de az, hogy neked arra írta fel az orvosod, nem változtat a tényen, hogy TILOS lenne rendszertelen ciklusra fogamzásgátlót javasolni.

Ugyanis NEM megoldja, csak elfedi a problémát.


Rendszertelen ciklus esetén - leszámítva azt az esetet, amikor a páciens korából adódik a rendszertelenség -, előbb hormonpanelt kellene végezni, majd ennek megfelelően célzott kezeléssel helyretenni a saját ciklust.


Csak eztán szabadna fogamzásgátlót szedni.


Szép és jó, hogy neked minden jól alakult, de ezt csak a szerencsének köszönheted, nem pedig az orvosodnak.

2013. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. válaszolónak totál igaza van! a fog.gátló csak elfedi a gondokat nem helyreállítja!
2013. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!