Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Kávé esetleg változtathat a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Kávé esetleg változtathat a fogamzásgátló hatásán? és a hasmenés?

Figyelt kérdés

azért kérdezem mert olvastam hogy hasmenés miatt nem hat a tabletta barátnőm délután szedi a tablettát de kora reggel mielött elmegy suliba meg iszik egy kávét és rájön a hasmenés :)

esetleg így elveszítheti a hatását a gyógyszer vagy csak akkor ha bevétel után közvetlen van hasmenése?

elég bizar kérdés de kiváncsi vagyok rá:D


2013. márc. 19. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A hasmenés miatt nem szívódik fel rendesen a tabletta.

Ha rendszeresen van hasmenése, akkor neki egyáltalán nem való! Váltsatok Nuvaringre, azzal ilyen gond nincs.

2013. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A használati utasításon szerintem rajta van, mennyi idő alatt szívódik fel a tabletta. Ha pl. 6-12 óra alatt, akkor elvileg nem okozhat gondot a barátnődnél, ha délután veszi be és reggel jön rá a szapora.

Viszont ez az állandó hasmenés amúgy sem pálya. Ha tesz bele tejet és attól megy a hasa, akkor ne tegyen bele tejet, ha a kávétól, akkor ne igyon kávét. Helyette igyon mondjuk fekete teát, ha azért kávézik, mert fel akar pörögni reggel. Ha az íze miatt, akkor meg próbálja ki a koffeinmenteset.

2013. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es!


Nagyon sokan pont azért isznak kávét reggelente, hogy "rájuk jöjjön a szapora". Azért, hogy letudják reggel, még munka/iskola előtt, s ne otthonon kívül kelljen. Nincs ebben semmi rettenetes, kivéve azt az esetet, ha valakit annyira meghajt, hogy fel se tud állni a retyóról.


Kérdező!


Ha a tabletta bevételét követően 4-5 órán belül hasmenés vagy hányás következik be, akkor csökkenhet a védelem.

Ha viszont ennél több idő telik el, akkor már biztosan felszívódott a bogyó, nincs gond.


Egyébként nem bizarr kérdés.

Fontos tudni.

Mint ahogy azt is, hogy ha a barátnőd beteg és gyógyszert szed (különös tekintettel az antibiotikumokra), akkor is csökkenhet a védelem és ezért a gyógyszerszedés alatt és még plusz 7 napig kiegészítő védelem kell (=óvszer).

Ugyanez van, ha elfelejt bevenni egy tablettát és csak 12 órán túl pótolja. Ekkor is 7 nap kiegészítés kell, plusz ekkor ott a rizikó, hogy a kihagyott tabletta előtti héten folytatott szexből is összejöhet a gyerek... (főleg ha az első héten hagyta ki).

2013. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Újra 2-es.

Az más, amikor megiszod a kávét és beindítja a reggeli "folyamatokat", ezt én is ki szoktam használni. Csak azt nem hasmenésnek hívom, az normális széklet, attól tuti nem lesz baja semmilyen gyógyszernek, fel fog szívódni a hatóanyag, ahogy kell.

2013. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

sokat segített amúgy azért iszik kávét hogy letudja a reggeli nagy wc-t csak általában hasmenésnek mondanám ahogy elmeséli :D

a betegség kezelő antibiotikumokról azt tudtam hogy csökenti a hatást és védekezni kell csak ezt a dolgot nme értettem de így van ideje felszívódni mert délután fél 5 kor veszi be a tablettát és reggelig még van 12-13 óra mire leül a budira :)

addigra meg bőven felszívódik mert mondom a fogamzás gátló tabletta is az emésztésen keresztül szívódik fel mondom akkor biztos hogy figyelni kell rá végül is inkább a KV minősége rossz és azért hajtja meg mert olcsóbb minőségű nálunk meg jobb minőségűt iszik és attól semmi gond inkább a a KV típusa az oka köszönök minden választ mert így biztosabb vagyok a dolgomban :)

2013. márc. 19. 19:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Reggel kávé, este tabletta. Ezen mi olyan kib@szott bonyolult?!?!
2013. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
peldaul az, hogy van olyan tabletta, amit reggel kell beszedni -legalábbis az orvos azt mondja.
2013. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!