Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha az új pasitok rá akar...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az új pasitok rá akar venni, hogy szedjetek fogamzásgátló tablettát ami köztudottan tele van mérgekkel és hormonokkal, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sajnos egy olyan pasival kerültem össze, aki azt gondolja hogy a védekezés kizárólag a nő dolga. Szerintem nem!

Ha ő nem akar gyereket, akkor nyugodtan elgondolkodhat felőle, milyen más megoldás is van!

Én a természetes megoldások híve vagyok.

Várom olyanok hozzászólását, aki volt már hasonló helyzetben, és bármilyen meggyőződésből nem akar, vagy nem szedhet hormonális fogamzásgátlót!



2013. márc. 19. 18:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%

Én 19 éves koromtól szedek fogamzásgátlót, még soha semmi bajom nem volt tőle semmi panaszom sem volt rá. 26 évesen abbahagytam mert szerettünk volna gyereket, lett is egy szép egészséges gyermekünk azóta ismét fogamzásgátlót szedek. És semmi bajom nincs semmi elváltozás.

A mai fogamzásgátlók már mások mint 20 évvel ezelőtt.

2013. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

"Én a természetes megoldások híve vagyok." Mire gondolsz pontosan? Természetes megoldások alatt általában a naptárazást, megszakítást szokták érteni, ami viszont egyáltalán nem biztonságos.


A védekezés pedig közös felelősség, közös megegyezés kérdése, de csak olyat válasszatok, ami tényleg biztonságos is!

2013. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

elég akaratos vagyok, szóval ha nincs gumi, nincs szex

de igazából ez nem jelentett problémát sosem, megbeszéltük

ha emiatt elhagy, leszarom, majd lesz más

2013. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként én is fogigátlózom már kb. 17 éves korom óta (szünetekkel, mert közben szültem), de most újra. Csak jótékony hatását tapasztalom.

De ha szerinted méreg, úgysem fogunk meggyőzni, a pasi sem... de azért azt is vedd figyelembe, hogy te sem kényszerítheted őt olyan védekezési módra, ami neki nem megfelelő.

2013. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Én kidobnám az ablakon a csávót, ha ilyet merészelne kérni tőlem. Semmi pénzért nem szernék tabit.
2013. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%
Inkább tabletta, amivel biztonságban érzem magam. Nekem is a barátom kérte, hogy szedjek. És így sokkal jobb, gumival nekem pl. fáj és egyáltalán nem élvezem. Eleinte én sem akartam, de nincs semmi hátránya. Próbálkoztunk egy ideig a megszakításos módszerrel, de nekem nem érte meg minden hónapban idegeskedni.
2013. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
Tőlem nem kérte senki, magamtól szedem, mert egyszerűen sokkal élvezetesebb a szex gumi nélkül. Nőknek is.
2013. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Persze nem is azért tettem fel a kérdést, hogy vitát szítsak..

A természetes módszereken nem a naptárazást értem, mert az nem minden nőnél működik, hanem az önmegfigyelést, a Billings módszert, a méhnyaknyák vizsgálatát, a PG53 használatát. Ezekkel együttesen meg lehet határozni a veszélyes időszakot, és abban a néhány napban (a petesejt kb. 24 óráig életképes csak) lehet gumival vagy pharmatex krémmel védekezni...

2013. márc. 19. 18:40
 9/22 anonim ***** válasza:
47%
Én biztos nem szednék egy pasi kedvéért sem fogamzásgátlót.Csak összezavarná a szervezetem működését.Meg azért sem szednék,mert elég drága.Az óvszer olcsóbb,meg megbízhatóbb is.
2013. márc. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

Normális pasi nem erőltet rád semmit!

Vannak más módszerek is, amiket lehet használni, ha nem akarsz hormont akkor ott a gumi, a pesszárium spermiciddel, vagy a méhszájsapka.

2013. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!