Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha egy hétig antibiotikumot...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy hétig antibiotikumot szeddtem mellette normaflort ittam és fogamzásgátlót szedtem (hétfőn keztem az antibiotikumot szerdán a fogymzásgátlót). Most már véd a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Véd,mivel meg sem szűnt a védelme.
2013. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem úgy van hogy gyengül a hatása antibiotikum szedése alatt?
2013. márc. 27. 19:55
 3/14 anonim ***** válasza:

kérdezd meg a nőgyógyászod!

az antibiotikumtól tényleg csökken a hatása. de a gyógyszeredtől függ, hogy mennyire

2013. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem,az antibiotikum öli a bélbaktériumokat.

Te normaflore-t szedtél,azaz nem ártott az antibiotikum oly mértékben a bélbolyhoknak,hogy csökkenjen a hatás :)

2013. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Most tíz éves a kislányom, Ő is így fogant....
2013. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen,persze,tudjuk.
2013. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Úristen 79%, de súlyos vagy..

Az antibiotikum erősen gyengíti a fogamzásgátló hatását, tök mindegy hogy mellé iszod-e a Normaflore-t vagy sem. :)))


Kérdező: Még alkalmazzatok 1 hétig kiegészítő védekezést!

2013. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

6-osnak és a kérdezőnek egy kis infó.

Az antibiotikum úgy is befolyásolhatja a fogamzásgátló hatékonyságát, hogy csökkentik az ösztrogén recirkulációját a szervezetben. A fogamzásgátló tablettában lévő ösztrogének a májban bomlanak le különböző vegyi anyagokká, melyek aztán az epével választódnak ki.

A bél baktériumai képesek ezeket a vegyi anyagokat aktív ösztrogénné visszaalakítani, ami aztán felszívódik a szervezetben. Ezt a folyamatot enterohepatikus körforgásnak nevezzük.


Elméletileg az antibiotikum megöli a baktériumokat, melyek az inaktív anyagokat aktív ösztrogénné alakítják, így zavarhatják a fogamzásgátló tabletta hatékonyságát, ami nem kívánt terhességet okozhat.


Ezért is fontos kiegészítő védekezési módszerről gondoskodni, ha antibiotikumot szed a fogamzásgátló mellé.


5-ös voltam és nem tréfának szántam!

2013. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Itt az egyedüli buta te vagy, mivel megcáfolsz mindent ami biológia, leköpöd az orvostudományt és kijelented hogy az antibiotikum probiotikum alkalmazása mellett nem csökkenti a fogamzásgátló hatását mert TE és a barátnőid nem estetek mellette teherbe. Jogos!:) Az nem számít hogy az orvosok mit mondanak, az a lényeg hogy te nem estél teherbe, tehát akkor senkinek semmi baja nem lehet. Te vagy talán az alfa?
2013. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A nők nem hülyék, csak ők aggódnak! Tudod azért írtam ki ezt a kérdést mert nem akarok 17 évesen anya lenni! ;) és ez nekem fontos!!! A 8asnak(5ösnek) köszönöm a szakszerű válaszát!:)
2013. márc. 27. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!