Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátlónak tényleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátlónak tényleg vannak mellékhatásai?

Figyelt kérdés

vagy csak ráírják a dobozra és kész? mert hallottam, hogy nincs, de azt is, hogy durva, pl. kiszőrösödik az arc stb...

a fogamzásgátló nagyon felborítja a hormonháztartást? lehetséges, hogy közben is teherbe lehet esni?



2013. ápr. 5. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, de ez nem azt jelenti, hogy jelentkezni is fognak. Nekem pl. semmi bajom sincs a fogamzásgátlótól pedig már régóta szedem... sőt, azóta már váltottam is párszor.
2013. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Valóban vannak mellékhatásai, nem csak úgy ráírják.

Én szedtem már többfélét, és volt, amelyiktől vérezgettem félidőben, de amióta a mostani gyógyszeremet használom, semmi bajom, tökéletesen bevált.


Az, hogy mennyire borítja fel a hormonháztartást, szerintem ember- és gyógyszerfüggő is. De durván kiszőrösödni az arcod nem hiszem, hogy fog, a legtöbb nő inkább pozitív hatásokról szokott beszélni.


Természetesen teherbe lehet esni gyógyszer mellett is, de ez többnyire akkor fordul elő, ha nem rendesen, közel azonos időben szedi az ember, hanem össze-vissza.

Egyébként jó, ha tudod, hogy a gyógyszer 99,9 %-os védelmet nyújt normál szedés mellett, tehát elég kicsi az esély arra, hogy teherbe esel.

Én szinte mindig gyógyszerrel védekeztem, és 7 év alatt egyszer sem lettem terhes.


28/N

2013. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai gyógyszerek kis hormon tartalmuk miatt látványos mellékhatásokat nem okoznak,mint pl. szőrösödés,hízás.

Inkább a trombózistól,stroke-tól kell félni!

2013. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat! még így sem tudom rávenni magam arra, hogy elkezdjem szedni, valahogy nem vagyok rá képes :/
2013. ápr. 6. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg nem kell tartanod tőle. Amit én először kaptam az nem volt jó és híztam tőle, de az újabbak már sokkal jobbak. Például a Yasminelle egy jó gyógyszer és kevés a hormon tartalma.
2013. ápr. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát köszönöm szépen. lehet, hogy elmegyek orvoshoz, hogy nekem mit javasol. köszi :)
2013. ápr. 7. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!