Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg kell egy hónap mire...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kell egy hónap mire felírják a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Voltam ma bent nőgyógyásznál, mert egy hónapra külföldre utazok a párommal és idáig csak óvszerrel védekeztünk. Nem szerettük volna, hogy ha baj történik, akkor ne tudjunk hova fordulni. Tehát bementem, megvizsgált és elküldött vérvételre, amire nem mentem el. Azt mondta, annak 3 hét! mire eredménye lesz. Ráadásul 4ezret kell fizetni érte, mert januártól fizetős lett. De mire megjön az eredménye..., plusz a rákszűrés eredményét is meg kell várni és ha az kész van, akkor megint kérjek a nőgyógyászatra időpontot. Jelen esetben is a múlt héten kértem és egy hetet kellett várnom mire tudott fogadni. Tehát minimum egy hónapot kellene várnom, hogy talán felírja nekem, mert ugye még ez sem biztos :S Időm meg már nincs rá, mert 2 hét múlva utazunk.

2013. máj. 9. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez amúgy sem úgy megy, hogy felírja, aztán beveszed, eleve a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni. Ha nem akarsz bajt, akkor írass fel esemény utánit, váltsd ki és vidd el, vész esetére.


Amúgy a vérvizsgálat eredménye általában másnapra megvan, a rákszűrés tényleg hosszadalmasabb. De ha nem akarod, hogy valami bajod legyen a fogamzásgátlótól, akkor meg kell várni.

2013. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg egy hónap. És nem is kezdheted bármikor.

Mint előttem is írták, írass fel esemény utánit, váltsd ki, és vidd el magaddal ha baj lenne. Egyébként meg ne legyen baj, használjatok gumit.

2013. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki h ilyen lelkiismeretes orvosod van. Van akinek csak úgy felírják aztán majd kiderül h jó-e neki. Mindenhol így kéne h működjön h előtte rendesen megvizsgálnak. Jah és azt még hozzátenném ahhoz h mensi első napján kell bevenni, h nem is hat egyből. 1-2 hét de ha biztos akarsz lenni akkor 1 levél (1 hónap) amikor már véd is rendesen.
2013. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem semmennyi sem volt. Furcsállatam is... A doki megvizsgált, és rögtön adott is egy receptet. Még ő beszélt rá, hogy írassak vele gyógyszert, mert a gumi olyan kényelmetlen, és nem olyan jó senkinek. Se vérvizsgálat, se citológia eredményt nem kellett megvárnom. egyedül azt kellett kivárni, hogy megjöjjön, és első naptól kezdve lehet szedni. Az enyém elvileg az első naptól kezdve védett is.
2013. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

vagyis vérvizsgálatra el sem küldött azóta sem.

előző voltam.

2013. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem úgy volt hogy elmentem a dokihoz, egyből fel is írt egy gyógyszert, amit szedhetek ha megjön, ezt szedem egy hónapja vérvételen meg csak ma voltam. legközelebb megyek felíratni gyógyszert akkor kell vinnem a leletet... tehát nekem mondhatom gyors volt...
2013. máj. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jah, nekem is felírta anno mindenféle vizsgálat nélkül, jóformán rám se nézett. Én meg kis hülye gondolkodás nélkül beszedtem. A tabitól teljesen felborult a pajzsmirigy működésem, ami miatt híztam fél év alatt 30 kilót, mire nagy nehezen rájöttek az orvosok, hogy a tablettától van. Ennyit megér a sietség, kérdező?
2013. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!