Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tabletta szedése mellett kell...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tabletta szedése mellett kell megszakítás? Tabi óvszer nélkül biztonságos? Nagyon ideges vagyok miatta. TÖBBI LENT

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni tablettát szedni, mert van amikor az óvszertől csíp, és szakadt is már ki, szóval nem annyira bízom benne..


Tudom hogy a tabletta nagy védelmet nyújt, de nagyon ideges vagyok miatta.. mármint hogy nem fogunk óvszert használni.

Tudom hogy a tabletta sem 100% de mennyire ajánlott megszakítással alkalmazni?


Mekkora az esélye annak hogy teherbe esek, ha szedek fogamzásgátlót?

Milyenek a %-ok? (mármint ha tabit használok csak)



Van aki óvszer nélkül csinálja, tabi szedése mellett? Nem izgultok?


(fogamzásgátló tabi alatt nem a Pharmatexet értem, hanem olyat amit nőgyógyászom írt fel)

Köszönöm! 17/L



2013. júl. 9. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
azért van az a qrva tabletta, hogy beléd élvezzenek
2013. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tabi 99% Nem kell kieg. védelem...
2013. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan csináljátok óvszer nélkül,ha nem bízol benne akkor legyen fogamzásgátló implantátum,eddig nem regisztráltak olyat aki ez mellett lett terhes,úgy tudom hogy nálunk még nem csinálja mindenki,de kb30ezer forintba kerül,egy kisebb "műtét",és 3évig védelmet nyújt
2013. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mekkora az esélye annak hogy teherbe esek, ha szedek fogamzásgátlót?


A tabletták pearl indexe 0,5. Nagyon fontos megjegyezni, hogy a közhiedelemmel ellentétben ez NEM FÉL %-ot jelent. Hanem azt, hogy 100 tablettával védekező nőből átlagosan évente 0,5 esik teherbe. Évi száz aktussal számolva ez ugye 0,5:10,000-hez. Vagyis 0,005%


Ebben a statisztikában természetesen benne vannak azok a szellemileg visszamaradott egyének is, akik "elfelejtik bevenni", kihányják, gyógyszert szednek rá, "baj, ha 3-at veszek be mert hosszúhétvégén nem tudom szedni" és hasonló barlanglakó szintjén élők.


Ha te érzed magadban a szellemi kapacitást ahhoz, hogy minden nap délben pl. bevedd azt a tablettát akkor az esély még ennek is a töredéke.


Van aki óvszer nélkül csinálja, tabi szedése mellett? Nem izgultok?


Van és nem.

2013. júl. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

6 éve szedek fogamzásgátlót mindenféle kiegészítő védekezés nélkül. Eddig nem volt semmi probléma,pedig pár éve cigizek is(sajnos),az meg ugye gyengítheti a hatását. Ne izgulj,élvezd,hogy nem kell gumi:D Én utáltam.

22L

2013. júl. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Két éve szedek, nincs semmi gond. Ha rendesen, az előírás szerint szeded, nem lehet baj. Ha kimarad egy-egy, akkor is le van írva, mi a teendő, mindig kövesd.
2013. júl. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is volt már gondom óvszerrel, nekem is csípte a hüvelyemet, de aztán megtaláltuk a megfelelőt, ami nekem is és a páromnak is "jó" volt. Márha az óvszert lehet "jó"-nak nevezni. :) Szakadásról én nem tudok tapasztalatot mondani, ugyanis nekünk sosem szakadt el szerencsére. Nyilván vannak alapból selejtes óvszerek, de azért legtöbbször a nem megfelelő felhelyezés és használat miatt következik be a szakadás sajnos... :/


Megértem az idegeskedésedet, régebben én sem bíztam meg a különböző fogamzásgátlási módszerekben. Ezt egyszerűen meg kell tanulni, hogy márpedig véd és kész! :)


[link]

Ezen a linken találsz egy Pearl Index-et, ami azt jelenti, hogy 1 évben 100 nőből mennyi esik teherbe a különböző fogamzásgátló módszereket használva. A tabletta százalékos aránya: 0.1-0.5. Ez nagyon jónak számít, ergo az egyik legmegbízhatóbb módszer! :)


A tabletta mellett én feleslegesnek tartom mind az óvszer használatát és a megszakítás alkalmazását is. Minek? A gyógyszer nem 500 ft, pl. az én 3 havi adagom 7.500 ft, emellé az óvszer még több lenne, sőt az élmény is elveszik. TELJESEN FÖLÖSLEGES! ;)


És nem, nem izgulunk, hogy vajon véd-e a tabletta! VÉD! Ennyit kell neked is megtanulnod és nem lesz gond. ;)

2013. júl. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak az első hónapok voltak parásak, azóta minden rendben.
2013. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!