Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csak tüszőéréskor lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak tüszőéréskor lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármikor teherbe eshetsz.
2013. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Komplikato ***** válasza:
Nem, állítólag orgazmus kiválthat soron kívüli peteérést.
2013. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Peteérést akartál írni, ezt pedig ovulációnak hívjuk. Ha vkinek 28 napos a ciklusa, akkor kb. a 14. napon van az ovulációja. Tehát a petesejt kilökődik a petefészekből és elindul a méh felé arra várva, hogy egy spermium megtermékenyítse. Tehát a legnagyobb esély arra, hogy teherbe esik egy nő, az ovulációja során vagy utána van a legnagyobb esély. Ez NEM azt jelenti, hogy az első 14 napban nem eshetsz teherbe. Az első válaszoló tömören megfogalmazta, bármikor teherbe lehet esni.
2013. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
3! ua jelenti, szóval nem írta rosszul, az egyébként a peteérés, szóval igen N
2013. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

DE, rosszul írta, azonban a hármas is!


A peteérés maga a folyamat, ami a menstruációs ciklus elejétől indul.

Az ovuláció, ami más szóval tüszőREPEDÉS, pedig az a "pillanat", amikor az érett pete "kibújik" az őt körülvevő tüszőből.


A kérdésre pedig:


Kérdező! Olyan értelemben, ahogy te gondolod, NEM.

Nem csak az ovuláció napján lehet teherbe esni, mert az érett pete 2 napig még megtermékenyíthető,

illetve a hímivarsejtek akár 7 napig is életben maradhatnak a női szervezetben és így "megvárhatják", míg az ovuláció bekövetkezik.


Azaz az ovuláció előtt 7 és utána 2-3 nap az, ami a teherbeesés szempontjából veszélyes.

Az ovuláció valószínűsíthető napja pedig: átlagos ciklushossz mínusz 14 nap.


Pl.: egy 32 napos ciklusnál kb. a 18. napra várható az ovuláció. A veszélyes napok pedig leginkább a 11.-től a 20/21.-ig tartanak.


DE

ez nem minden!


1) spontán tüszőrepedés akár orgazmus hatására is bekövetkezhet;

2) Az ovuláció időpontjára mindig csak UTÓLAG lehet következtetni. Bármikor előfordulhat egy hosszabb vagy rövidebb ciklus, ami felboríthatja az előzetes számítást. -> ezért NEM alkalmas védekezésre a naptármódszer!

2013. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza.

Nyilván kell érett petesejt a terhességhez, anélkül nem megy. Ha nincs érett petesejt, akkor nem lesz gyerek se.

A probléma az, hogy az ovuláció időpontja nem határozható meg pontosan előre. Ráadásul, mivel nem vagyunk gépek, még rendszeres ciklusnál is előrébb kerülhet, eltolódhat.

Plusz a petesejt 24 óráig, a hímivarsejt átlagosan 2-3 napig, de szélsőséges esetben akár 5 napig is életképes a belső női nemi szervekben.

2013. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nekem rendesen 19.én meg szokott jönni már 2 éve viszont most 30.-án hogy először lefeküdtem a pasimmal ugyan védekeztünk gumival de rettegek hogy terhes vagyok...1 nappal korábban jött meg és úgy alapjáraton is fáj azóta a hasam, rosszul vagyok stb...tesztet még nem csináltam, életemben nem voltam nőgyógyásznál szóval fogamzásgátlót sem szedek...szóval lehetséges hogy terhes vagyok?
2013. júl. 21. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt vágod, hogy a terhesség egyik legkorábbi és legjellemzőbb tünete a vérzés kimaradása?

Ha megjött, akkor mi a francért lennél terhes?

Azért a terhesség alatti vérzés igen csak ritka. De ha meg ennyire aggódsz, hülye kérdés felevése helyett miért nem méz el egy patikába, és veszel kb. 500 forintért egy tesztet?

2013. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mert most sajnos ágyhoz vagyok kötve tüszős mandula gyulladással(sors fintora:D) végre jobban vagyok de eddig 40-41 fokos lázam volt
2013. júl. 21. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!