Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A széntabletta kiüti a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A széntabletta kiüti a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

2 napja széntablettát vettem be, majd rá kb. 2 órára a fogamzásgátló tablettát.(a kettő között nem ettem)

Mivel azonban nem szoktam semmilyen gyógyszert szedni a fogamzásgátló mellett szöget ütött a fejemben, hogy talán ezt sem kellett volna

és rákerestem az interneten.

Rémületemre találtam is jó pár cikket amiben azt írják, hogy hatástalanítja, pár 'orvos válaszol' rovatban pedig orvosok azt írják nincs rá

hatással.

Számotokra melyik hitelesebb?



2013. aug. 5. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

fogalmam sincs hogy hogy van, de az orvos válasza azért hitelesebb szokott lenni

de a másikat is biztos vmi alapján írták, nem csak úgy kitalálták

lehet hogy a körülményektől függ és azért van 2 különböző vélemény

2013. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A széntabletta kívánt tulajdonsága, hogy az aktív szén rendkívül jó gáz lekötő. A szerkezeténél fogva temérdek gázmolekulát képes lekötni (ezért teszik a füstszűrőbe is), ezáltal csökkenti a bélben a nyomást és a fosásingert. Én nem látom be, ennek milyen hatása lehetne egy hormontartalmú gyógyszerre...
2013. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az lenne az összefüggés, hogy a hashajtónak lenne hatása, mert túl hamar kikerülne a tabletta a gyomrodból, és nem jutna be belőle elég hatóanyag. De itt épp az ellenkezőjéről van szó, úgyhogy nyugi :)
2013. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én ma vettem be széntabletát, nekem a betegtájékoztatón az volt irva , hogy csökkenti a védettséget , ezért kiegészítő védekezést kell használni, mig szeded. :)
2013. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-)
2013. aug. 6. 17:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen csökkenti mivel az aktív szén nagy felületével megköti a vegyi és méreganyagokat a szervezetben, namármost a fogamzásgátkló pont egy ilyen anyag
2014. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!