Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Muszáj betartani a 3 hónapot,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj betartani a 3 hónapot, vagy elkezdhetem újra szedni a bogyómat?

Figyelt kérdés

Több,mint 1 éve szedek a fogamzásgátlót,de 5 hónapja nem volt szexuális kapcsolatom.

Emiatt(gondolom én,hogy nem 2 hónapig,furcsán jött meg a menstruációm,mert nem volt annyi,sőt maximum pár csepp.)Így gondoltam,hogy abbahagyom a fogamzásgátlót,de hallottam olyat,hogy 3 hónapig kell,hogy kitisztuljak.

Most megjött,de ugye egy hónapot kihagytam(semmi bogyó)de most már normális a vérzésem és barátom is van.

Muszáj betartani a 3 hónapot,vagy elkezdhetem újra szedni a bogyómat?



2013. aug. 6. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedjed, nincs hatással a szervezetedre az hogy az abbahagyás után 1 vagy 2 hónapra rá megint elkezded szedni.

Az hogy kitisztuljon a szervezet inkább azoknak a nőknek fontos akik szeretnének babát vállalni.

2013. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben,nagyon szépen köszönöm a gyors választ!:)
2013. aug. 6. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen 1-2 hónap kihagyás nagyon káros a szervezetre.
2013. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindenféle gyógyszer káros hatással van a szervezetre, nem csak a fogamzásgátló. Nem tudom hol olvastad azt hogy káros ha kihagy 1-2 hónapot. De akkor légyszi linkelj cikket, mert én sehol nem olvastam még olyant. Én is hagytam már ki és nem haltam meg...
2013. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam, hanem tanultam.

Nagyobb eséllyel lesznek gondok a végleges abbahagyás után, gondolok pl a meddőségre.

Ha már szünet, akkor minimum 3-4 hónap, de a fél év az ideális.

2013. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Inkább tájékozódj orvosoknál, minthogy ilyen-olyan bugyuta cikkeket olvass!

Én néha olyanokat olvasok a webbetegen, hogy kettéáll a hajam. Például volt egy kérdés, hogy gyógyszer után 1 órával hasmenés volt, meddig kell kiegészítő védekezés. A válasz erre az volt, hogy a hasmenés nem is befolyásolja a gyógyszer felszívódását..


Hát könyörgöm, ezen már nevetni sem tudtam..

2013. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

:) Igazad van, menjen el orvoshoz majd ő megmondja..

De ha már itt tartunk a weborvos és a webbeteg oldalon is orvosok válaszolnak a hozzájuk intézett kérdésre, akkor ezek szerint azok az orvosok hazudnak???? Akkor nem fog az az orvos is hazudni akihez elmegy? :)

2013. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerinted milyen orvosok azok, akik egy internetes oldalon válaszolgatnak? Szakmailag egy nagy nullák, csak ők vehetők rá arra, hogy ezzel töltsék az idejüket.

Nem látod a fától az erdőt?

2013. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én egy szakmailag megbecsült orvos mellett dolgozom, aki nem beszél össze-vissza, kivizsgálja a betegeket és például vérvétel nélkül fel sem írja a fogamzásgátlót. Rendszertelen menzeszre meg nem ír ki tablettát, mert tudja, hogy az csak tüneti "kezelés"...


Szánalmas, hogy sok orvos megteszi ezeket, és nem lehet őket felelősségre vonni. Na de mindegy, ez már más téma, és eléggé felhúz.

2013. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán voltál már valamelyiknél, hogy azt mondod szakmailag nullák? Na mind1... én nem is foglalkozom ezzel, van jobb dolgom is :)
2013. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!