Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedhetek-e fogamzásgátlót?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedhetek-e fogamzásgátlót? Többi lent.

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 4 hónap múlva 17, a párommal több mint másfél éve vagyok együtt, eddig gumival csináltuk, de szeretnénk váltani gyógyszerre. Az lenne a kérdésem hogy nem vagyok-e fiatal hozzá? Szerintetek szedhetek?

2013. aug. 16. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Keress fel egy nőgyógyászt,ő majd mindent el mond .

18/L

2013. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne, ugyanebben a szituációban vagyok
2013. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, gondoltam rá, csak előtte gondoltam megkérdezem itt. voltam már nőgyógyásznál, írt is fel gyógyszert, beszedtem egy levéllel, közbe megkérdeztem egy másik nőgyógyászt és azt mondta, hogy 15 évesen nem szedhetek, abba is hagytam. viszont most nemsokára 17 leszek és kíváncsi lennék rá hogy nem kell e várni hogy 18 legyek.
2013. aug. 16. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert 18 évesen mi fog történni a testeddel??? Mi változik 18 évesen?
2013. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát hogy nem kell e 18-nak lenni, hogy valaki szedjen?
2013. aug. 16. 22:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, miért kéne???


Amint az orvos arra alkalmasnak tart, szedhetsz. És ez igazából már akár 15 évesen is lehet...

2013. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is 16 vagyok és most voltam nőgyógyásznál,gond nélkül felírta a fogamzásgátlót. Van egy ismerősőm,ő egy évvel fiatalabb és neki is simán felírta. Nyugi,neked is adni fog,csak menj el dokihoz.
2013. aug. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet szedni akár 15 évesen is, csak el kell gondolkodni rajta, hogy biztosan jó döntés-e.

Ilyen fiataloknál a hormonrendszer nem annyira stabil. A tabletta pedig úgy működik, hogy az egész ciklusodat úgy ahogy van, kikapcsolja. Nem biztos, hogy ez egy fejlődésben lévő szervezetnek annyira nagyon jó.


Ha mondjuk már 4 éve menstruálsz RENDSZERESEN, akkor okés. De mondjuk ha 2 éve jött meg, vagy még mindig rendszertelen, akkor baromira nem javasolt....

2013. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kb. már 3 éve, és egész jól rendszereződött
2013. aug. 17. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!