Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem tudom kiváltani a gyógysze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom kiváltani a gyógyszert. Mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés
Lindynette 20-at szedek. jelenleg a hét napos szünetnél tartok, hétfőn kellene a következőt elkezdenem. Sajnos közbejött ez-az, így - hónap vége révén - nem tudom kiváltani a gyógyszert fizetésig. Mi lesz, ha nem egy hetet hagyok ki, hanem kettőt? Akkor megint meg kell várni a következő mensit, és akkor elkezdeni, mint az elején? Vagy nem számít semmit? :S Segítsetek please!
2009. nov. 1. 01:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát gáz. Akkor meg kell várnod a következő (rendes) mensit és csak akkor tudod elkezdeni szedni megint. Két hetet nem lehet kihagyni, teljesen behülyülne a szervezeted, meg úgy sem hatna még.

Reméljük nem szexeltél az utóbbi pár napban, mert a terhesség kockázata különösen nagy, ha a csomag elején felejted el be venni a tablettát, és ugye te nem csak elfelejted, hanem be sem fogod venni egyáltalán.

Egyébként, egy levelet sem tudsz kiváltani? Lehet úgy is, hogy elmégy és nem a 3 havi adagot kéred, hanem csak egy levelet, felírják a receptre és még kétszer kérhetsz egy levelet. Igaz, hogy összességében drágábbra jön ki a végén, de legalább most csak kétezer körül lenne.

2009. nov. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Vigyél be vmi ékszeredet a zálogházba.A többihez nem tudok hozzászólni, mert fiú vagyok , de remélem tudtam segíteni esetleg! :D
2009. nov. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

miléenne ha megkérnéd a párodat, hogy most az eccer segítsen ki, és szálljon be a foggátlóba? sztem ez a legésszerűbb.

ugyanis kicsit sem egészséges egy hónap szünetet tartani aztánmeg előlről kezdeni. de 2 hetes csúszás sem az....

2009. nov. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy azt teszed, hogy megvárod a rendes mesit és akkor veszed be az első szem tabit és védekezel 1 hónapig újra vagy megkéred az anyukád vagy a barátod, hogy most segítsenek ki. Nem gáz ha most ebben a helyzetben segítséget kérsz. Volta ilyen helyzetben és anyukámat kértem meg most segítsen ki. Megtette, amit megkaptam a fizit vissza is adtam neki a tabi árát. Megkérdezhetem Te mennyiért váltod ki? Kíváncsiság. 29/N.
2009. nov. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, de egyelőre még iskolába járok, így saját fizetésem nincs, tehát anyukám nem tudja nekem kiváltani.

Egy havi adag 2500-ba kerülne, 3 havi hatezer valamennyi. Sajnos jelenleg még az egy havira sincs pénz, ha nem akarjuk hanyagolni az evést a következő pár napban... Nem szexeltem mostanában, és előreláthatóan nem is fogok, mert épp nagyon rosszban vagyok a párommal - de a gyógyszert nm (csak) emiatt szedem: még anno az orvos írta fel, mert nagyon problémás volt a mensesem.

2009. nov. 1. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor most hagyd abba a gyógyszert, várd meg a következő rendes menstruációd és annak az első napján kezdd el szedni megint:) Így kb másfél hónapot kell várnod, míg egyéb védekezés nélkül szexelhetsz (egy hónap a következő menstruációig, majd 8 nap, míg hat a tabletta). Ha mégis szexelsz ebben az időszakban, használjatok óvszert.


Ez viszont nem jó a szervezetednek, hogy hol szeded, hol abbahagyod, de érthetőek az okok, úgyhogy ez van, most ezt kell csinálni.

2009. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha nem szeded tovább akkor meg kell várnod a következő menzeszt tehát abba kell hagynod a szedést. valaki írta a zálogházat, nagyon jó ötlet, elég egy vékony gyűrű vagy egy pici fülbi, erre a pár napra amíg lesz pénzed szinte semmi kamatot nem számolnak rá. szerintem csináld ezt. vagy kérj egy barátnődtől, ha van igazi barátod akkor ez nem ciki szükséged van rá ennyi.
2009. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen, a zálogház tényleg jó ötlet - lenne. Csak sajnos se én, se anyukám nem vagyunk nagy ékszeresek. Anyukámnak összvissz egyetlen aranynyaklánca volt [igaz, az értékes volt], amit "drága jó nagyanyám" kölcsönkért tőle - mint utóbb kiderült, a zaci miatt. És ami a legnagyobb poén, hogy nem váltotta ki időben, így az elveszett. Nesze neked nyolcvanezres nyaklánc... Azon kívül már csak pár vékonyka ezüstgyűrű van, amiket ezer valahányszáz forintért vettem anno... :/

viszont erősen gondolkodok rajta, hogy holnap elmegyek a dokihoz, és kérek valami olcsóbb tablettát, mert ez így nem állapot...

2009. nov. 1. 13:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgatsz, inkább normális, másik orvost keress, aki problémás menszeszt nem fogamzásgátlóval akar "meggyógyítani". Téboly a köbön. :-(
2009. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

inkább nem írnám le a mifelénk lévő állapotokat... :D :S

egyébként bevált a gyógyszer, semmi gáz nincs vele az árán kívül. :/

és bár most nem vagyok túl jóban a barátommal, rendeződni látszik a helyzet, és hát... kéne valami gyógyszer mindenképp :)

a gumi egyszer már kiszakadt, azóta nem bízok benne úgy, ha csak azt használjuk. :S

2009. nov. 1. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!