Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1 éve szedek Yasminelle-t, és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abcde12345 kérdése:

1 éve szedek Yasminelle-t, és most fordult velem elő először, hogy elfelejtettem a 7 napos szünet után időben elkezdeni a következő levelet. Kedd este helyett szerda reggel vettem be. Lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire való az orvos és a gyógyszerész?
2013. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendes válaszokat, véleményeket kérnék..
2013. aug. 30. 18:12
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Semmi baj nincs,de ha véletlenül elfelejtetted,akkor nem érdemes beszedni,majd csak a következő napit.Egy nap ne legyen kettő,ez a lényeg.Amúgy egy év alatt kialakult a védelem-több hónapig nem ürül ki a szervezetből-szóval nem kell félni a többitől sem :)

2013. aug. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as, szinte semmi nem igaz abból, amit írtál.

Minden elmaradt szemet pótolni kell, mégpedig úgy, hogy 12 órán belül legyen az illető az elmaradt szem pótlásával, ugyanis, egyébként kiegészítő védekezés alkalmazása javallott.

És nem igaz, hogy hónapokig nem ürül ki a szervezetből. Az régen volt. Amikor is a fog. gátlók baromira teli voltak hormonnal. A maiak sokkal kevesebb hormont tartalmaznak, így 1! nap alatt képesek kiürülni a szervezetből. Így ha 1 szem kimarad, akkor azzal is csökkenhet a fog. gátló hatása.

Tehát kérdező, ha túllépted a 12 órát, akkor 1 hétig védekezzetek gumival, ha még benne vagy, akkor oké. És úgy szedd tovább a gyógyszert, ahogy eddig.

2013. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Este 9 és éjfél között szoktam, és akkor reggel fél9kor vettem be.. tehát elvileg 12 óra körül van, csak azért ijedtem meg,mert előtte ugyebár 7 napig nem szedtem, és hogy ez számít e..
2013. aug. 30. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogyne számítana.

Ha a 8. napon nem folytatja az ember lánya időben, akkor a szünetben megejtett légyottból is lehet baba.

+ az új levél első hét napján kiegészítő védekezés kell.


Mivel az első tablettánál elég necces, hogy mihez is viszonyítsuk azt a 12 órát és a te számításod szerint is a határon lehettél... én a helyedben mindenképpen úgy járnék el, mintha kicsúsztál volna az időből (tehát kieg.védekezés + 2 hét múlva teszt, ha volt aktus a szünetben).

2013. aug. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!