Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha egy hónapja nem szedem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy hónapja nem szedem a fogzásgátlót, lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Ezen a héten kellett vna megjönnie a menstruációmnak,gyóyszerszedéskor minden hónap 26.a körül.ehét hétfőjén kellett vna pontosan kiszámolva,de én ebben a hónapban nem szedtem a fogamzásgátlót.(3éve szedem) ez idő alatt 2szer elment bennem a párom,mennyi az esélye hogy teherbe estem?

Persze még akármilor megjöhet tudom,de kicsit stresszelek miatta.

(Nőgyógyász szerint 2-3hónap minimum kell a teherbeeséshez.



2013. szept. 28. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Csak ha férfi vagy,meddő vagy,nem létesítesz szexuális kapcsolatot férfival akkor nem lehetsz terhes.

Máskülönben még terhes is lehetsz fogamzásgátló szedése mellett is.

De mi jobban tudjuk mint a nőgyógyászod!!!

Terhes vagy gratulálok a GYK közösség nevében.

2013. szept. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
most nem értem.. ha nem akarsz gyereket, akkor miért ment el benned? ha meg akarsz, akkor minek stresszelsz? amúgy nem igaz, h kell 2-3 hónap, ezt csak azért mondják, h ennyi kell h kiürüljön, de ez nem azt jelenti, h nem lehet teherbeesni még 2-3hónapig......
2013. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot!
2013. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nagy az esélye. Szerintem, ha már 1 hónapja nem szeded a fogamzásgátlót akkor már rég nem hat.


Igaza van az egyik válaszolónak, a 2-3 hónap az az idő amíg teljesen kiürül, nem az ameddig még hat.


Egyébként a nővérem kislánya is így fogant. Abbahagyta a nővérem a gyógyszert. Majd úgy gondolta, hogy biztos hat az még (hát nem hatott). Másik ismerősöm is, a gyógyszer abbahagyása utáni hónapban már terhes volt.


Nem tudom honnan szedted, hogy egy teljes hónap kihagyás után még hatni fog.

2013. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
én fiú vagyok de úgy tudom hogy 99 egész valahány százalékos hatékonyságú a fogamzásgátló.egyik ismerősömnek nemrég volt derült égből eljegyzése és lesz hetek múlva esküvője mert egy kivételesen harcos sperma áttörte a védelmet...
2013. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Mekkora hülye vagy, már bocs. Szerinted miért van beleírva a betegtájékoztatókba a mostani gyógyszereknél, hogy akár 1 szem kihagyása is teherbe eshetsz? Azért, mert már annyira alacsony a hormontartalma a mostani fogamzásgátlóknak, hogy azonnal megbomlik a védelem. Már nem a 20-30 évvel ezelőtti fogamzásgátlókról beszélgetünk, amiknek akkora hormontartalmuk volt, hogy ha 2 szemet kihagyott egy nő, akkor sem volt probléma. Most már nincs az, hogy "jajj, szedtem 3 évig, mostantól nem szedem, de még pár hónapig simán mehet a szex gumi nélkül, úgy se lesz baj, a tablettának még ki kell ürülnie..." Igenis lehetsz terhes főleg, hogy a párod el is ment benned. De miért nem húztatok gumit, ha nem akartok gyereket?...
2013. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, most nagyon meg fogsz döbbenni, de... Ha a 7 napos szünet után a 8. napon nem veszed be a tablettát, akkor is terhes lehetsz. Mit gondolsz, akkor 1 hónap után nem lehetsz?


A nőgyógyászod meg ne haragudj, de hány éves? Váltsd le, mert hlyeségeket beszél! Van, akinek az abbahagyást követő HÉTEN berobbannak a petefészkei és ciklusonként akár több peteérése is lehet!

2013. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még jó,h a vilàgon nem mindenki ilyen tudálékos,okoskodó és rosszindulatú,mint sokan ezen az oldalon,mint ti..kinek nem inge :)
2013. okt. 22. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!