Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló lehetőség...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Nyilván ismerem az óvszert, meg a különböző gyógyszereket, de lassan négy éve szedek tablettát, így szeretném kicsit pihentetni a szervezetem... örülnék egy összefoglalásnak, vagy egy linknek, ahol jól le van írva.

2013. dec. 1. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
műtét, óvszer, tabletta... én csak ennyit tudok
2013. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Összefoglalva a legolcsóbb és a leghatékonyabb módszer az ha nem megy kuki a nuniba.
2013. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kisbarack10 ***** válasza:
49%
hát elméletiekben van valami Y alakú szilikonos bigyó amit nőgyógyász helyez fel és 2 hónapig jó de a gyógyszer a legjobb szerintem ha már 4 éve szeded akkor a szervezeted már hozzá van szokva. de van még hüvely gyűrű meg spirál de azokat nem nagyon ajánlanám a spirált annak teszik fel aki nem akar gyereket de ha a gyűrű véletlenszerűen elmozdul gáz van szerintem maradj a tablettánál
2013. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2013. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a gyűrűről annyit, hogy nem gáz ha elmozdul, ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egy helyben kell maradnia, mert akkor nem ér semmit. Sőt az sem baj, ha kiesik, mert langyos vízzel leöblíted és 1 órán belül kell visszahelyezni.A gyűrű szilikonos és ugyanolyan hormonkészítmény, mint a tabletta, csak ennek az az előnye, hogy nem megy át a bélrendszeren a sok hormon és egyéb tartalma, mivel a hüvelybe kell behelyezni. Hasonlóan működik, mint a gyógyszer, csak nem kell lenyelni, és nem igényel napi törődést. Felhelyezed, 28 nap múlva kiszeded, tartasz 7 nap szünetet és újra kezded. Teljesen jó dolog, csak nagyon drága. Míg a gyógyszer 3 havi adag normál esetben 6-8000 közötti áron mozog, addig a gyűrű egyhavi adagja 3500-4000 Ft körül van
2013. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is lassan vagy öt éve szedek gyógyszert,és néha kihagyok egy hónapot.Ilyenkor kegészítő védekezés mindenképpen javasolt,még ha a szervezeted hozzá is szokott a hormonbombához.Én maradok a hagyományos óvszernél.
2013. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nagyon hasznosak.


Pharmatexről vagy egyéb spermicidekről van valakinek tapasztalata?

2013. dec. 1. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm évtizedek óta spirált használ eredményesen, sőt ismerek olyan házaspárokat, akik mindvégig a naptár-módszert alkalmazták, és sohasem csúszott be baba. Csakhát manapság ezek már elavult módoknak számítanak.
2013. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Óvszer


Hormonális Fogamzásgátló tabletták


Hüvelygyűrű


Spirál (azt hiszem csak akkor teszik fel ha már szültél)

Hormonmentes Pharmatex termékek (én ezeket használtam amíg védekeztünk, aztán már csak megszakítást) de utóbbit inkább ne próbáld ki ha egészséges vagy, mert teherbe eshetsz.)


Hormonmentes Phatentex oval hüvelykúp


Pesszárium. (bár nem tudom Magyarországon ez van e)


Ha nem tragédia egy esetleges terhesség, de nem akartok direktbe bébit gyártani akkor a megszakítás is jó.

2013. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!