Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem az előírt napon kezdtem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem az előírt napon kezdtem el szedni a fogamzásgátló tablettát. Mikortól véd ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A Jangee 3 mg/0,02 fogamzásgátló tablettát kezdtem el szedni egy hónapja (most vagyok a gyógyszermegvonásos hét utolsó napján, holnap kezdem el a második levelet), viszont nem a ciklusom első vagy második napján, hanem két héttel annak elmúlta után kezdtem el szedni. Most, az elmúlt héten (tehát a gyógyszermentesen, a megvonásos vérzés utolsó napján) voltam együtt a barátommal egyéb védekezés nélkül először. Sok helyütt írják, hogy egy hét után véd, máshol egy beszedett levelet írnak, viszont ezeket általában ott, ahol a kérdező a menstruációja első-második napján kezdte el szedni. A kérdésem tehát az volna, hogy az én esetemben véd-e már, esetleg terhes lehetek? (Plusz infó: az előző, még gyógyszer nélküli ciklusomhoz képesti következő már nem akkor jött meg, amikor szabályosan (ti. gyógyszer nélkül) kellett volna, hanem eltolódott addigra, amikor a gyógyszer 21 napja után kellett, vagyis a kihagyásos hét második napján).

2013. dec. 23. 01:06
 1/1 anonim ***** válasza:
az én gyógyszerem szerint (dienille) a második levél szedésénél alakul ki. de persze ez a védelem sem 100%os :D
2013. dec. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!