Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellet folyamato...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellet folyamatosan vérzek. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
most kezdtem el szedni a sensonette 20 fogamzásgátló tablettát, már az 1. levelet beszedtem, most tartok a szünet 7. napjánál. 27 napja vérzek...nagyon zavar doki azt mnodta hogy normális mert mindenki másképp reagál a tabira. Van valakinek hasonló tapasztalata? vagy valami vitamin amitől elmúlik? írjatok léci mert nagyon kellemetlen és nem tok mit csinálni..abbahagyni meg nem akarom a szedését.
2009. dec. 4. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem személyes tapasztalat, de egy évfolyam társam anno ugyanígy járt mint te. Több mint egy hónapig vérzett, aztán egyszer csak elmúlt és azóta minden rendben vele. SZerintem még ne aggódj, főleg ha a doki is megmondta hogy normális.
2009. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én is vasárnap kezdem el szedni és énis félek hogy velem is ez lesz. Amugy nagyon sok Lány ismerősöm mondta hogy ők is igy jártak sőt nekem az orvos is mondta kedden hogy az első 3 hónapba természetes hisz a szervezetednek meg kell szoknia. Szóval bird ki az első 3 hónapot.. a Doki is azt tanácsolja és ha utána sem Mulik el a problémád akkor gyogyszerváltás...
2009. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint, azt elfelejtettem leírni, hogy általában az első három hónap a zűrösebb, utána rááll a szervezeted. Vannak olyanok akiknek semmi gondot nem okoz (nálam sem volt semmi fenn akadás), de van akinek a szervezete ilyen szélsőségesen reagál az elején.
2009. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt és ahogy elkezdtem szedni a 2. levelet tényleg egyből elmúlt! És igen az első hónapokban sajnos ez előfordul, ha továbbra se múlik el akkor kell váltani. Kitartás!
2009. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem normalis 27 napja vérezni! menj el dokihoz. lehet, h nem is hat igy a tabi, ugyanis akkor nem hat, amikor verzel még mellette.
2009. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

miért ne hatna? az van a betegtájékoztatóba irva hogy 1. szemtől hat..az nincs ott hogy ha mellék hatásként vérzek akkor nem hat..ha kihagyok 1-2 szemet akkro nem hat.


köszi a válaszokat!

2009. dec. 4. 15:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, a betegtájékoztatóban benne van, hogy lehet pecsételő vérzésre számítani az első pár hónapban.

Anno én Lindynette 20-at szedtem (ua. mint a Sensonette) és kábé 30 napig véreztem mire megszoktam a tabit.

Hogy megértsd, beszedtem a mensim első napján a bogyót, 21 napig szedtem és vérezgettem, 7 napos szünetmentesbe is véreztem és amikor elkezdtem szedni a második levelet, kb a 3.-4. bogyónál szűnt meg a vérzésem és után percre pontosan jött meg mindig.

Szóval ne idegeskedj, előfordul.

Akkor menj vissza sos a dokihoz ha nagyon rosszul érzed magad, pl nagyon görcsöl a hasad.

Nekem első 2 hónapban még hányinger is előfordult.

Figyelmesen olvasd el a tájékoztatót, és figyeld a tested, ha olyat észlelsz ami nem normális keresd fel a dokid.

2009. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nincsen más mellékhatás,csak ez.

igen tudom hogy benne van a betegtájékoztatóban hogy pecsételö vérzés lehet, csak orsszul fogalmaztam...ugy érttettem hogy az nincsen benne hogy HA PECSÉTELŐ VÉRZÉS VAN, AKKOR NEM HAT A TABLETTA.

köszi a válaszokat!

2009. dec. 4. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:
nyugodj meg hat az a tabletta. ezt váltja ki belőled. Mondjuk a vérzés melett ugyse szeretkezel a pároddal gondolom de amugy nyugodt lehetsz mert nem véletlenül szeded. hat az Ne hallgass olyanra aki azt mondja nem...
2009. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
én is ugy gondoltam ,hogy hat..csak ilyenek nem babra mennek ezért könnyen beparázok:D de köszi a megnyugtatást
2009. dec. 5. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!