Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes lehetek? Bevegyem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Németh Barbara83 kérdése:

Terhes lehetek? Bevegyem a kimaradt a tablettát ma ( február 22)?

Figyelt kérdés
A tabletát már éve szedem.Február 5től-11ig a 7 napos kihagyás volt a gyógyszerben(amikor megjön)és ezután 12.én vagy 13.án elfelejtettem bevenni a gyógyszert,amit csak 15.én vettem észre,és 14 -17ig végig volt aktus. (14.én már biztos,hogy bevettem a gyógyszert)
2014. febr. 22. 20:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
* A tablettát már 2 éve szedem.
2014. febr. 22. 20:30
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy igy terhes
2014. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Most már vedd be az összest, de ne kimaradtként egyszerre, hanem ennyivel tovább szeded...


És igen, lehetsz így terhes is akár...

2014. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha egy nappal később fejezem be ,akkor egy nappal is később kezdjem el újra szedni? És biztos, hogy jól tudod, hogy ezt így kell csinálni?
2014. febr. 22. 20:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2 es

Ha valaki babát szeretne akkor abba hagyja a tabit és ugy is sokszor próbálkouik

Ez nem ilyen egyszerű volt ő annyira védve hogy ne legyen terhes

Persz arra kérdező figyelj hogy ezentúl rendesen szedd:-)

2014. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Most akkor a tablettát ennyi nap után is pótoljam?

Vagy ahogy a 2.es válaszadó mondta úgy kell?


(bocsi nem akarok senkit meghazudtolni csak biztosra akarok menni :) )

2014. febr. 22. 20:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs nem kettes hármas:-)

Előző voltam:-)

2014. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdezz megnegy nőgyógyászt
2014. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Voltam nőgyógyásznál, de annyit mondott hogy vegyek tesztet de 5-10 napon belül még nem kimutatható

a gyógyszert elfelejtettem megkérdezni és nemtudok visszamenni, mert koleszos vagyok elég messze és most is csak szerencsém volt, hogy másik a orvos fogadott

2014. febr. 22. 20:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Már bocs, de attól, hogy sokan tovább próbálkoznak, nem jelenti azt, hogy senki nem eshet előbb teherbe! Ezek a mai gyógyszerek alacsony hormontartalmúak, nem kell több hónap a kiürüléséhez!


A legtöbb fogamzásgátlón az van, hogy ha meg akarja változtatni a vérzés napját, akkor rövidebb szünetet tartson, soha ne hosszabbat!


Mivel nem tudjuk, milyen gyógyszert szed, találomra rákerestem egy tabi betegtájékoztatójára:


"3.4 Mi a teendő, ha...

...elfelejtette bevenni a tablettákat

- Ha a tabletta bevételével kevesebb, mint 12 órát késik, a fogamzásgátló hatás fennmarad. A tablettát azonnal vegye be, amint eszébe jut, majd szedje tovább a következő tablettákat a szokott időben.

- Ha több mint 12 órát késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás csökkenhet. Minél több egymást követő tablettát hagyott ki, annál nagyobb a kockázata annak, hogy csökken a fogamzásgátló hatás. Különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elején vagy végén hagyja ki a tablettákat. Ezért követnie kell az alábbiakban megadott szabályokat (lásd még a lenti diagramm).

Ha egynél több tablettát felejt el bevenni a csomagból.

Kérje ki orvosa tanácsát.

1 kihagyott tabletta az első héten

Az elfelejtett tablettát azonnal vegye be (még akkor is, ha ez két tabletta bevételét jelenti egyidőben), majd a szokásos időben kell bevenni a következő tablettát. Emellett azonban kiegészítő (mechanikus) fogamzásgátló eszközt is kell alkalmaznia a következő 7 napon. Amennyiben a tabletta kihagyása előtti héten sor került nemi érintkezésre, lehetséges, hogy teherbe esett. Ezért azonnal beszéljen orvosával."


Mivel nem pótolta a kimaradt szemet, így a szervezete úgy reagál kb, mintha most kezdené el a gyógyszer szedését, de nem a ciklusa első napján:


"A gyógyszer szedését el lehet kezdeni a 2-5. napon is, de ebben az esetben az első ciklus alatt a tabletta szedésének első 7 napján kiegészítő (mechanikus) fogamzásgátló módszert kell alkalmazni."


Emiatt írtam, hogy folytassa most már a szedést, minden nap egyet, amíg el nem fogy a levél!


És érdemes lesz egy terhességi tesztet is megejteni...

2014. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!