Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő alatt ürül ki a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiváncsifancsi0707 kérdése:

Mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből a fogamzásgátló hatása?

Figyelt kérdés
5 évig szedtem fogamzásgátló tablettát de egy szakitás miatt kb. másfél hónapja abbahagytam. Időközben ujra összejöttünk és a minap lefeküdtünk egymással védekezés nélkül . 72órás tablettát szeretnék bevenni a biztonsag kedvéért de tudom hogy azt fogamzásgatlo mellett nem szabad .az a kérdésem hogy másfél hónap elég volt-e arra hogy kiürüljön a szervezetemből ? Vehetek be 72órásat ?

2014. márc. 12. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy nap alatt kiürül. Pont ezért kell minden nap beszedni.

Nem értem pontosan. Most szeded a tablettát, vagy nem? Mindenképp fel kell keresni egy nőgyógyászt!

2014. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megerősítem az elsőt: EGY NAP ALATT kiürül!


Ne keverd azzal, hogy van, akinek nem indul be azonnal a természetes ciklusa, ugyanis ez sem azért van, mert az illetőnél még hat a fogamzásgátló! Nem hat, rég kiürült.

Csak miután a fogamzásgátló TELJESEN leállította a természetes ciklust (hisz ez a működési elve), a szervezetnek bizonyos esetekben több idő kell, míg magára talál.

A többségnél azonban AZONNAL helyrerázódik minden, így a tabletta abbahagyása után már az első ciklusban összejöhet a terhesség.


Igen, BEVEHETED a 72 órásat, sőt be is kell, ha nem akarsz gyereket!

2014. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!