Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedtetek gyógyszert és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedtetek gyógyszert és ittatok alkoholt, amíg nem tudtátok, hogy várandósak vagytok?

Figyelt kérdés

Már jó pár éve szedek gyógyszert, nem volt vele semmi gond, bár már előfordult, hogy egyszer-kétszer késett picit a vérzésem a szünetben.

Most azonban sanszos, hogy babás vagyok, nem is emiatt aggódok, hanem az ő egészsége miatt. Nyaralni voltunk, és többször is ültünk hajón, amit nehezen viseltem, ezért kaptam egy bogyót tengeribetegségre. Összesen hármat vettem be belőle, egyszer egyet és egyszer kettőt, két napra rá, amikor hazajöttünk. A bogyóról semmit nem találok neten, és a betegtájékoztatója is mini, de az is spanyol... Barátnőm szerint nem befolyásolhatta, de nem tudom. Hát nem egy antibiotikum, az igaz.


Plusz ugye mivel nyaraltunk, ittam alkoholt is :( Igaz nem sokat, néhány koktélt és pálinkát.


Tegnap kellett volna megjönnie. Nincs amúgy semmi tünetem, csak az, hogy egész héten alig bírtam felkelni, volt, hogy 1,5 órát visszanyomtam a szundit és már délután is fáradt voltam mindig. Nem tudom, hogy ez a nyaralás utáni visszarázódás végett van, vagy tavaszi fáradtság, esetleg valami más...


Egyáltalán nem gond, ha jön a baba, de kicsit másként képzeltem el a rákészülést. Méregtelenítés, vitaminok... Veletek hogy volt?


2014. ápr. 6. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
én a helyedben mihamarabb tesztelnék. utána meg majd meglátod mi lesz.
2014. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, holnap ez lesz az első. Már néztem neten, elvileg amikor késik, már kimutatja a teszt. Csupán kíváncsi vagyok, hogy akik így lettek babások, azok mit tapasztaltak az egészséget illetően.
2014. ápr. 6. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak arról tudok nyilatkozni, hogy hormon tartalmú gyógyszer mellett mi van. Mert konkrétan az én anyám azzal védekezett, lelkiismeretes, ezért nem is merült föl benne a gyanú, hogy terhes. Már 3 hónapja ott hordott a szíve alatt mire szólt egy kolléganője, hogy mi van.


Anya meg kiröhögte. Én azóta egészséges vagyok, egyetemre járok.

2014. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Rengetegen vannak hozzád hasonló helyzetben, felesleges aggódnod. Egyrészt ilyen fiatal terhességnél a szervezet okos: ha a pici károsodna, akkor jó eséllyel meg sem maradna. Másrészt hányás elleni szerekből szerencsére nem túl széles az európai paletta, ha tippelnem kellene domperidont (Motilium) kaphattál, azt pedig nyugaton kimondottan terhességi hányásra is írják. Ezen kívül gyömbér alapú készítményeket szoktak még adni és dimenhidrátot (Daedalon) - egyik sem árt a babának.. minden más meg odakint is olyan szigorúan vényköteles, hogy szerintem ennyivel le is zárhatjuk a sort. - Egy gyógyszerész
2014. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!