Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rezia fogamzásgátló hatékonysága?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rezia fogamzásgátló hatékonysága?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rezia fogamzásgátlót szedek 5 napja, akkor vettem be a gyógyszert, amikor megjött a havi vérzésem. Bár előtte 2 nappal 1 csepp pecsételő vérzés volt, de utána két napig semmi, majd 5 nappal ezelőtt megjött. A gyógyszer óta jobban fáj a hasam, mint mielőtt nem szedtem, tegnap este múlt el, tehát négy napig tartott, ami azelőtt egy hétig. A betegtájékoztatóra az van írva, hogy mikor megjön aznap kell bevenni, és utána már hat, de máshol olvastam, hogy 15 vagy 30 napig kell szedni és csak utána hat. A gyógyszert nőgyógyász írta fel a kivizsgálás után. Az első kérdésem az lenne, hogy tényleg az első naptól hat? Oké, hogy a betegtájékoztatóra nem írnak hülyeséget.. A másik pedig, a gyógyszeres dobozban 4 darab inaktív tabletta van, ami a következő hónapra van, és mi van, ha addigra nem jön meg? Ugyanúgy szedjem tovább? Egyébként a gyógyszert este veszem be mindig

2014. máj. 22. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig ugyanúgy szedd tovább. És valóban, a betegtájékoztató nem ír hülyeséget, azt vedd alapul, vagy legfeljebb a nőgyógyász konkrét tanácsát.
2014. máj. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tehát mától már hatásos?
2014. máj. 22. 16:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Tehát mit ír a betegtájékoztató? SZÖVEGÉRTÉS. vagy: NŐGYÓGYÁSZ FELHÍVÁSA. vagy: elővigyázatosság és még pár nap várása, mert nem rohadtul ráérsz? vagy: hinni a betegtájékoztatónak. A te életed.. ha pont nálad nem hatásos, azzal itt senki nem tud mit kezdeni. Ez alapján én vártam pár napot, mert a saját sorsomnak én vagyok a kovácsa.
2014. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves választ, csak kíváncsi vagyok különböző emberek véleményére.
2014. máj. 22. 19:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 2 éve szedek reziát, mikor elkezdtem, az első menstruáció elmúltával már együtt voltunk kiegészítő védekezés nélkül a párommal, azóta már két gyereket is szülhettem volna, mégsem így történt. A zöld placebókat pedig igen, ugyanúgy szedd tovább, ne állj meg akkor sem, ha nem kezdesz vérezni. Én pl. minden alkalommal a harmadik zöld tabletta reggelén vérzem, és a nőgyógyászom szerint ez nem probléma. Egyébként az első hónapokban nem valószínű, hogy azonnal beáll úgy, ahogy kell neki, kell egy kis idő, hogy egyáltalán kiderüljön, vannak-e kellemetlen mellékhatásai számodra, stb. Azon viszont ne csodálkozz, ha az első 2-3 hónapban nem néhány napos a vérzésed, hanem utána még akár hetekig pecsételés lesz - ez a betegtájékoztatóban is benne van, mint mellékhatás, és hogy rendszeres szedéssel elmúlik. Tényleg így van, nekem sem jött elő azóta.
2014. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mi pár nap után már együtt voltunk, amikor elkezdtem szedni, és hatott :)

amúgy nekem mindig az új levél első fehér tabi napján jön meg, délelőtt (és este veszem be a tabit)

szóval csak szépen szedni kell egymás után, és akk nem lesz gond :)

2014. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!