Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Veletlenul ketszer vettem be...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Veletlenul ketszer vettem be ma a fogamzasgatlom. Szoval penteken bevettem a penteki es szombati gyogyszerem. Teljesen el voltam gondolkozva, es igy sikerult sajnos?

Figyelt kérdés

olvastam hogy nem tortenik semmi gond. de ti mit tanacsoltok? most holnap vegyem be a vasarnapit vagy inkabb holnap ne szedjek be tablettat?

normalis valaszokat kerek, nem ragalmazast h milyen hulye vagyok!

streszes az idoszakom es sajnos megtortent...



2014. máj. 23. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el a használati utasítást, abban biztos benne van.
2014. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kihagyni ne hagyj ki szemet, nem ér duplát a mai. most olyan, mintha elpocsékoltál volna egy levelet: egyet pótolsz új levélből, és marad 20 tartalék szem hasonló helyzetekre.
2014. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hat ez az, hogy nem nagyon talaltam semmit a hasznalatiban.

ezert gondolom hogy ha holnap bevennem a vasarnapit nem lehet gondom...

nem akarok masik levelbol szedni, mert csak pocsekolom azt a levelet... vagy nem?

2014. máj. 23. 21:34
 4/6 anonim válasza:
de így meg folyamatosan csúszásban leszel. egy idő után be fog zavarni, és megintcsak beveszel egy nap kettőt/kihagysz egyet...
2014. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Holnap elugrok a patikaba es veszek egy csomagot mivel utolso level volt most nalam akk holnap beveszem a szombatot :) es folytatom rendesen a masik levellel
2014. máj. 23. 23:17
 6/6 bensdorp ***** válasza:
100%

Valóban nem okoz egy duplázás "gondot" (egészségkárosodást, hatáscsökkenést stb.). A régebbi fogamzásgátló tabletták eleve magasabb hatóanyag-tartalmúak voltak, mégis napjában szedték a nők (persze több mellékhatással, de egy véletlen duplázás nem fog plusz mellékhatásokat előhozni).


Most három dolgot tehetsz:

- Szeded mostantól a szokásos napi 1-et, és a levél végén hiányzó 1 szemet pótolod egy új levélből, amit kinevezel állandó pótlevélnek. Ennek az a hátránya, hogy idővel lejár a szavatossága, és tényleg "elpazaroltál" némi pénzt.

- Szeded mostantól a szokásos napi 1-et, és a levél végén hiányzó 1 szemet pótolod a következő levélből, majd így tovább minden egyes hónapban - egyet mindig előreveszel az új levélből. Ennek az a hátránya, hogy összezavarhatja a szedést, ha nem tartod pontosan számon, melyik nap hánynak kell hiányoznia.

- Szeded mostantól a szokásos napi 1-et, de eggyel hamarabbi napon érsz majd a végére, mint szoktál. Ekkor 7 napos szünetet kell tartanod, ezzel a levélkezdő napod előre kerül eggyel (ha pl. mindig keddenként kezdtél új levelet, ez mostantól hétfő lesz).


Amennyiben többfázisú tablettát szedsz (több színű tablettád is van, amik különböző hatóanyag-mennyiségeket tartalmaznak), az első 2 lehetőség módosul:

- Szeded mostantól a szokásos napi 1-et, és A KIHAGYOTT TABLETTA SORÁNAK végén hiányzó 1 szemet UGYANOLYAN SZÍNŰVEL pótolod egy új levélből, amit kinevezel állandó pótlevélnek.

- Szeded mostantól a szokásos napi 1-et, és A KIHAGYOTT TABLETTA SORÁNAK végén hiányzó 1 szemet UGYANOLYAN SZÍNŰVEL pótolod a következő levélből, majd így tovább minden egyes hónapban - egyet mindig előreveszel az új levélből.


Ha placebo tablettáid is vannak (hatóanyag nélküliek a 7 napos szünet helyett), azokat bármelyik esetben rendesen kell szedned a levél végén, 7 darabot.

2014. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!