Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A dienille fogamzásgátló már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A dienille fogamzásgátló már az első szemtől hat?

Figyelt kérdés

A papírján ezt olvastam, 10 év után most fogom elkezdeni szedni újra (10 éve mercilont szedtem).9 hónapja szültem, most szeretném elkezdeni újra.Ha elkezdem szedni a menstruáció 1. napján, amikor elmúlik (kb 5 nap) utána már hat a gyógyszer?

Orvos szerint az első szemtől védett vagyok, ez van a papírján is.Tehát lehetséges kb az 5-6. szemtől kiegészítő védekezés nélkül házaséletet élni?Valakinek tapasztalat?Köszönöm.


2014. jún. 3. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha azt írja a betegtájékoztató, hogyha te a vérzésed első napján kezded el szedni és akkor már hat, akkor igen, fog hatni az első szemtől. Ha nem a vérzésed első napján kezded el szedni, akkor nem fog egyből hatni, akkor kell még 1 hét, hogy kialakuljon a védelem.

Viszont sokan biztos, ami biztos alapon, még így is mondjuk az első levél szedésénél alkalmaznak kiegészítő védekezést.

Ez mindenkinek a maga döntése, hogy miként tesz, ha éppenséggel már ki is van alakulva a védelem.

Amúgy én szedtem Dienille-t, de nekem nem vált be. És már máshonnan is hallottam, hogy ugyanilyen problémája volt mellette. Konkrétan szedtem 3-4 hónapig, minden rendben volt, egyszer csak nem volt vérzésem 1 hónapig, aztán a következő hónapban sem, mire elmentem orvoshoz, mindent rendben talált, terhes nyilván nem voltam és mondta, hogy egyértelműen ez a fajta fogamzásgátló nem volt megfelelő. És ezt már másoktól is hallottam, hogy nem volt vérzésük, kimaradt a Dienille mellett.

Persze, ez nem jelenti azt, hogy neked nem lesz éppen jó, csak tapasztalatot kértél, én meg leírtam.:) Ha véletlenül nem lesz mellette vérzésed, akkor ez is benne van a pakliban.:)

2014. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az orvos is megmondta, a tájékoztató is azt írja, DE mivel szülés után nőben tombolnak a hormonok a szoptatás és egyebek miatt ezért házaséletet élni úgy érdemes csak, hogy nem élvez a férjed a puncidba az első levél végéig.

Ez a 100%-os módszer.


Szülés után a legkönnyebb újra teherbe esni.

2014. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 3. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!