Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi van, ha fog. Gátlót szedek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van, ha fog. Gátlót szedek, de megbetegedek? Értem igazából, de van, ami nem tiszta.

Figyelt kérdés

Ha én minden nap este 8-kor veszem be a bogyót, de másnap délután mondjuk 4-kor hányok, abból nem lehet gond, nem? Tudom, hogy hányáskor pótolni kell, de gondolom olyan nincs, hogy ha valaki 10 évig szedi, akkor addig nem lehet rosszul vagy nem lehet beteg...

És ha megbetegednék, antibiotikumot kapnék, vagy hánynék sokat, akkor mindegy hol vagyok a levélnél, abba kell hagyni a szedését?


Ezek sehol nem voltak leírva a betegtájékoztatóban, töviről hegyire átnyálaztam már. Köszönöm előre is a válaszokat!



A második levél Yadine fog.gátlóját beszedett 19/L



2014. júl. 11. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ha 3-4 órán belül hánysz akkor jobb pótolni csak. Ha antibiotikumot szedsz akkor azért jobb ha kiegészítő védekezést használtok. Antibiotikum szedése alatt, és egy héttel utána is. De nem kell abbahagyni a szedését a fogamzásgátlónak.
2014. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval ha mondjuk reggel hánynék valamiért, akkor nem kell pótolni, értem, köszi!

De mi van akkor, ha hányós betegségem van? Nem lehet állandóan pótolgatni a tabit, nem? Teszem fel beszedem 8-kor, este 10-kor is, éjfélkor is, meg hajnali 2-kor is hányok... (én ilyen hányós típusú vagyok sajnos sokszor)

2014. júl. 11. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából, én nem pótoltam akkor sem, mikor hánytam. De kiegészítő védekezést azt persze csináltam. Ha tudod hogy este hánysz akkor inkább tedd át valamikor nappalra a gyógyszer beszedésének idejét. (Én több mint 2 éve szedem)

1-ső voltam.

2014. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh, ha én beteg vagyok, és épp olyan, akkor bármikor rosszul tudok lenni. De pótolni pedig elvileg kellene, nem? Csak mert nem hatott még teljesen, de ki is jött, abból gáz lehet... Persze köszönöm a választ! :)
2014. júl. 11. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hánysz és beszedés után 3-4 órával teszed olyankor azért kell pótolni, hogy ne csökkenjen a védelem. Tehát ha egész nap hánysz összevissza, akkor kár pótolni csak akkor kell kiegészítő védekezés 1 hétig (ha utolsó heti szedésnél adod elő, akkor az új levélig). Akkor viszont pótold ha bevetted és 1 órán belül hánytál, akkor még kb semmi se tudott felszívódni belőle. 1-2-3 óra alatt azért egy része már felszívódik így nem zavar bele teljesen a szervezetedbe, de nem is lesz 100%os.


Én nem szoktam elkapni a hányós vírusokat, de egyszer volt egy hétvégi házibuli, ahol kicsit többet ittam a kelleténél, erősen kitartottam, majd oldalra fordultam barátomhoz, hogy van már 8? (4kor vettem be) fél 9et mondott én meg felrohantam hányni... :D Persze kiegészítőt a biztonság kedvéért használtunk, de a mai napig ezen röhögnek, hogy én időpontra megyek hányni.


Egyébként az antibiotikumon és hányáson kívül a hasmenésre is figyelni kell. Hasonló intervallumban játszik, mint a hányás. Viszont ez már fogósabb kérdés, hogy mi számít annak. Én a simán hígabbat nem szoktam annak venni. Viszont ha úgy változik az állaga, hogy rohanom kell a wcre vagy önállóan dönt a kint vagy bent kérdéséről és nem én tudatosan, akkor viszont az az. Ha ismétlődik, akkor már bizonyítottan. Ilyenkor én csak akkor pótolok ha 2-4 óra között történik az eset. Az első 2 órában még nem, akkor még le se ér a belekig a tabletta, a gyomorból pedig nem történik ürítés. (azt a hányás intézi.. :D)


Na de ennyi gusztustalan téma után, remélem megkaptad a kérdéseidre a válaszokat.


Ja igen, arra figyelj, hogy az orbáncfű is kilövi a hatását, a legtöbb görcsoldó gyógynövényteában vagy a nőknek szánt táplálékkiegészítőkben benne van. Nyálazd át az összetevőket minden esetben!

2014. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, most már értem tényleg. Csupán annyi még, hogy ha netán hányós beteg lennék, akkor azért mindig vegyem be este 8-kor, de tartósan(pl. 1 hétig) tökéletesen felesleges minden szemet pótolni. Ugye?
2014. júl. 13. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!