Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kb.2 óra után megjelent a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kb.2 óra után megjelent a második csík (nagyon halványan) a terhességi teszten. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Ez az első tesztem, szóval nem tudom - lehet elbénáztam valamit. Már az első csík is halvány volt, és 10 perc után nem dobtam el a tesztet, ahogy a használati utasítás írja. Kb. 2 óra múlva néztem rá újra és ott van a második csík is... Mi lehet ez?

2014. júl. 21. 08:29
 1/4 Kerida ***** válasza:
Baba... inkább csinálj egy másik tesztet, az a biztos.
2014. júl. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is ha még alig 2 hete történt az aktus amiből talán baba lehetett, akkor reggeli vizeletből kell tesztelni, mert elég alacsony az a terhességi hormon (HCG), amit mér a teszt, viszont reggel mivel egész este gyűlik (ha nem jársz éjszaka is gyakran wc-re), akkor koncentráltabban található meg benne és ki tudja mutatni biztosan.


Másodszor be kell tartani a használati útmutatót. Ha az első csík is halvány volt (vagy te láttad halványnak?), akkor lehet nem tartottad elég ideig a khm, vizeletsugárba (a műanyag kupakos verzió, ami a filmekben is van) vagy a vizeletbe ha tesztcsík. Tehát ha azt írja, hogy 10 sec, akkor 10 sec legyen és ne 4-5, mert akkor nem tud elég vizeletet felszívni a pontos eredményhez.


Hirtelen nem jut eszembe, hogy 5 vagy 10 percet ír a teszt (különböző márka más és mást írt), hogy utána fals eredményt ad. Tehát ha az adott idő után bármit mutat az nem jó eredmény. Kint áll a levegőn 2 órát, a terhességi teszt egy indikátor, hivatalosan csak a hcg hormonra reagál, viszont amíg nem pisilsz rá el van zárva legtöbbször a levegőtől, párától, mindentől (nem véletlen van becsomagolva párátlanító gyöngyökkel). Így a használat után viszont már szabad préda és esetleg más anyaggal is reagál állás közben miután már rápisiltél, amivel olyan reakciót hozhatnak össze, ami pozitív eredményt mutat, pedig nincs továbbra se hcg rajta.


Így inkább csinálj újat, az a tuti. És ha éppen 2 hetes eredményre vagy kíváncsi, akkor holnap reggel.

2014. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 emmatibi válasza:
Szerintem az elég furcsa, hogy a kontrollcsik is halvány, és később jelent meg, lehet, hogy hibás volt a teszt, De egyébként időntúli eredmény nem számit-elvileg- de érdemes megismételni :) Majd irj, hogy mi lett :) Sok sikert!
2014. júl. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Holnap reggel csinálok újat. Szorítsatok, hogy negatív legyen. :(
2014. júl. 23. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!