Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszert...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mufii kérdése:

Milyen fogamzásgátló módszert válasszak?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 4 éve vagyok együtt a párommal és kb 3 éve élek nemi életet.Eleinte óvszerrel védekeztünk. Azután mint szerintem mindenki más, kipróbáltuk védekezés nélkül. Az érzés teljesen más és jobb volt nélküle. Átakartunk térni a fogamzásgátló tablettára, de közben kiderült, hogy pajzsmirigy problémáim vannak és arra kellett gyógyszert szednem, ami szintén hormonos.

A pajzsmirigy rendellenes nőknél sokkal kevesebb az esély a teherbe esésre, így megszakitással "védekeztünk" és naptármódszerrel együtt. Nem volt semmi gond vele. Mára már a pajzsmirigyem rendesen működik és nem tartom megbizhatónak (eddig se tartottam) ezt a módszert annak ellenére, hogy a páromnak van önkontrollja.


Természetesem egy hónapon belül elfogok menni doktorhoz egy szakmai tanácsért, hogy mit ajánl, de érdekelne vélemények, hogy ki mire esküszik.

Akár tabletta, akár kúpok, akár semmi


2014. aug. 22. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már szedhetsz tablettát, akkor talán azt érdemes lenne kipróbálni. Az érzés ugyan olyan, mint a megszakításos, csak nincs kockázata.
2014. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A rém történetektől nem félek, hogy elhízok vagy erősebb lesz a testszőrzet...

Viszont most egyre több olyat hallok, hogy akik szednek azoknál később sokkal nehezebb lesz a teherbe esés.

Na már most nálam, mivel van ez a pajzsmirigy alapból kissé nehezebb. és nem szeretnék terméketlen lenni

2014. aug. 22. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
most már vannak olyan fajta tabik is amik nem hormon tartalmúak szal hormon zavar esetén olyat szedhetsz nyugodtan de ha két módszert használtok az bisztosabb
2014. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BlackSword ***** válasza:

Kérd ki a nőgyógyászod tanácsát... Végső soron ő a szakember és ezért van ott... Ráadásul ma már annyi féle/fajta tabletta is van a piacon, bőven van választéka, ami neked is jó...


Ez a szőrösödés egyébként és a hízás sem jellemző mindenkire... Ez nem egzakt tudomány...

2014. aug. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Nuvaringre, főleg mert nehezebb elfelejteni. Egy hormonos szilikongyűrű, menszesz alatt felteszed, vársz 3 hetet (de 2 és 4 hét között gond nélkül véd akármikor veszed ki) 1 hét szünet (lehet 4 nap is de 7 napnál semmivel se több) és így tovább. Nekem azért is bejött mert eléggé erős hasfájásom volt menszesz közben és néha nagyon sok vér folyt (ultra nagy szárnyasbetét 2 óráig bírta) most alig vannak fájdalmaim és a legdurvább napokon is mindig elég 2 nagyobb tampon.
2014. aug. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!